کد خبر: 840860 A

فرماندار شیراز در جمع خبر نگاران مطرح کرد:

فرماندار شیراز از مستقر شدن بخش بازرسی در فرمانداری شیراز و رصد فعالیت‌های داوطلبان انتخاباتی خبر داد و گفت: در این راستا شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادگستری استان تشکیل شده است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا امیری در اولین ساعت نخستین روز ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرآیند پیش بینی شده برای ثبت نام از کاندیداها و تسهیل این روند،گفت: ثبت نام براساس اعلام ستاد انتخابات کشور طی روزهای دهم تا شانزدهم آذر، از ساعت ٨ صبح تا ١٨ بعدازظهر انجام خواهد شد.

وی افزود: داوطلبان باید بر اساس قانون مدارک مورد نیاز شامل اصل و کپی شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، تصویر مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت برای مردان، اصل استعفا نامه مقامات موضوع ماده ٢٠ و اصل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد به همراه داشته باشند.

فرماندار شیراز با بیان اینکه در جریان روند برگزاری انتخابات، رویکرد شفاف را دنبال می‌کنیم، تاکید کرد که قرار نیست فضای انتخابات محرمانه باشد.

فرماندار شیراز با بیان اینکه ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی برای حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان در فرمانداری مرکز استان انجام می‌شود، افزود: ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و فرزندان شهدا با مدرک کارشناسی می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

امیری ادامه داد: سابقه نمایندگی هر دوره از حضور در مجلس شورای اسلامی، معادل یک مدرک تحصیلی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای دارندگان مدرک تحصیلی حوزوی نیز مدرک تحصیلی فوق لیسانس معادل مدرک سطح ٤ پذیرفته است که به تاییدیه حوزه عملیه قم رسیده باشد.

به گفته رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز، داوطلبان باید در زمان ثبت نام، مدارک را به صورت کامل به همراه داشته باشند.

امیری با بیان اینکه در حال حاضر امکان ویرایش مجدد اطلاعات داوطلبان پیش‌بینی نشده است، داشتن حداقل ٣٠ سال تمام در روز ثبت نام و حداکثر ٧ سال را شرط سنی حضور در این دوره از انتخابات اعلام و اضافه کرد: برای نخستین بار اعضای هیات اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در فارس در یک دوره قرار گرفته است، لذا برابر اصلاحیه سال ٩٥ تبصره ذیل ماده ٣١ انتخابات، اعضای هیئت اجرایی محلس شورای اسلامی همان اعضای اجرایی خبرگان رهبری خواهند بود.

وی تصریح کرد: تفاوت هیات اجرایی انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در این است که در این دوره از انتخابات اعضای اجرایی هیات انتخابات ٣٠ معتمد پیشنهادی را به هیات نظارت استان معرفی می‌کنند و در صورتی که در روند تایید اعضای هیات اجرایی اختلافی میان فرمانداری و هیات نظارت ایجاد شود، مورد اختلاف به شورای نگهبان و وزارت کشور ارجاع خواهد شد.

فرماندار شیراز ادامه داد: اعضای هیات اجرایی شامل فرماندار، دادستان و مدیرکل ثبت احوال استان است.

امیری تصریح کرد: مدت زمان تبلیغات رسمی بر اساس قانون یک هفته خواهد یود و برابر برنامه زمانبندی شده به اطلاع داوطلبان رسیده خواهد شد و هر اقدام تبلیغاتی خارج از مهلت قانونی تعیین شده خلاف قانون محسوب می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز، یادآور شد: مدت زمان ثبت نام پنجمین انتخابات میان دوره‌ای خبرگان رهبری در فارس نیز از ١٥ آذرماه آغاز می‌شود و یک هفته ادامه خواهد داشت.

امیری با بیان اینکه داوطلبان هر حوزه انتخابیه می‌توانند در فرمانداری همان حوزه انتخابیه یا ستاد انتخابات وزارت کشور اقدام به نام نویسی کنند، از داوطلبان پنجمین انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در فارس خواست با توجه به فرآیند زمانی حداقل دو ساعته ثبت نام، نامنویسی را به روزهای آخر موکول نکنند. 

انتخابات مردان دادگستری تخلفات ستاد انتخابات وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر