کد خبر: 840023 A

مختاری مطرح کرد:

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس گفت: پیشتر تنها چهار دفتر مشاوره اشتغال در استان فارس فعالیت می کرد و اکنون این دفاتر به ١٧ دفتر رسیده و امید است تا چهار ماه آینده تمامی شهرستان های فارس دارای یک دفتر مشاوره و کارآفرینی باشند.

به گزارش ایلنا، سهراب مختاری در افتتاحیه نمایشگاه کارا با تاکید بر حضور موفق کارآفرینان در عرصه کارآفرینی کشور گفت: استان فارس جایگاه خوبی در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی فراگیر و روستایی دارد.  

مختاری افزود: مبحث اشتغال تنها مربوط به یک بخش و دستگاه نیست بلکه دستگاه های مختلفی در این حوزه دست اندرکار هستند.

وی در خصوص آموزش کارآفرینان نیز اظهار کرد: برنامه ریزی ها در راستای سه بخش است و بخش اول برای افرادی است که هنوز شغل را آغاز نکرده اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس در خصوص وظایف این دفاتر خاطرنشان کرد:هدایت و راهبری ایجاد و توسعه اشتغال توسط  دفاتر مشاوره و کارآفرینی انجام می شود .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص حمایت از کارآفرینان نیز بیان کرد: حمایت از کارآفرینان در بخش های مختلفی صورت میگیرد در ابتدا آموزش است و پس از آن شروع کسب و کار که کارگروه حمایت از سرمایه گذاری فعالیت های حمایتی را انجام می دهد.

مختاری افزود: کمیسیون کار و کارگری و رفع موانع تولید نیز حوزه سومی است که در آن  نسبت به حمایت از سرمایه گذاران فعالیت می شود.

  مختاری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان نمایشگاه با اشاره به همدلی و توجه نماینده محترم ولی فقیه و ستاد نماز جمعه شیراز در برپایی این نمایشگاه گفت امیدواریم در سال رونق تولید بتوانیم با همدلی و همراهی آحاد جامعه گام‌های موثری در توسعه کسب و کار و رونق اقتصادی در جامعه برداریم .

وی با اشاره به فعالیتهای چشمگیر کارآفرینان استان فارس تاکید کرد علیرغم همه مشکلات و به خصوص تحریم های ناجوانمردانه نظام استکبار شاهد خلاقیت ها و تلاش های کارآفرینان در استان فارس هستیم که این اقدامات در راستای ایجاد اشتغال و رونق بخشی به تولید و خودکفایی اقتصادی نقش بسزایی داشته اند.

مختاری گفت :17دفتر مشاوره کارآفرینی در فارس وظیفه هدایت و راهبری کارافرینان را برعهده دارند که درتلاش هستیم برای هرشهرستان یک دفتر مشاوره ایجاد نماییم .

وی افزود: کمیته جذب و سرمایه گذاری به ریاست استاندار محترم استان فارس در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران فعال است

مختاری  افزود بیش از 70000نفر کارآفرین در فارس فعالیت می کنند وکانون کارآفرینان استان فارس قدم‌های موثری در جهت کارآفرینی برداشته است که امیدواریم رتبه پنجم کارافرینی استان فارس در  سطح کشور ارتقاء یابد .

استان فارس استکبار اشتغال کار و رفاه اجتماعی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر