کد خبر: 837472 A

استاندار فارس:

استاندار فارس با بیان اینکه تصمیم برای گران شدن نرخ بنزین یک شبه گرفته نشده و سال‌هاست که در مورد این موضع صحبت می‌شود، گفت: دولت برای درمان دردهای کهنه گذشته خودش را هزینه کرد و نخواست خودش را ذخیره کند؛ در واقع دولت با این تصمیم خودش را هزینه مردم و مملکت کرد.

به گزارش ایلنا، عنایت‌الله رحیمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس افزود: کسانی که آشوب و اخلال ایجاد کردند قطعا باید مجازات شوند و از دستگاه قضا درخواست رسیدگی سریع به پرونده این متهمان را داریم.

استاندار فارس با بیان اینکه در چند روز اخیر اتفاقاتی که در استان رخ داد موجب تألم و تأسف شد و به مراکز عمومی و خدمات‌رسانی خسارات زیادی وارد شد، اظهار داشت: البته از چند روز پیش آرامش در شهر شیراز برقرار است و کسانی که به اموال عمومی آسیب وارد کردند باید بدانند که در روند خدمات‌رسانی به مردم اخلال ایجاد کرده اند.

رحیمی تصریح کرد: دولت راه‌های مختلفی برای برون رفت از اقتصاد تک محصولی در نظر گرفته و یکی از این راه‌حل‌ها طرح مدیریت مصرف بنزین بود، البته افزایش قیمت بنزین تصمیمی بود که در شورای اقتصاد و توسط سران سه قوا گرفته شده است و رهبری نیز از این تصمیم حمایت کردند.

استاندار فارس با اشاره به اینکه دولت با اجرای این طرح به دنبال توزیع درآمد حاصل آن در بین اقشار کم‌درآمد است و این تصمیم بزرگ اقتصادی منجر به گشایش‌های خوبی در کشور می‌شود، افزود: مخالفان باید دست از تخریب دولت و مجلس بردارند و به جای آن بگویند که خودشان به عنوان بخشی از جامعه برای توسعه و پیشرفت کشور چه کاری کرده‌اند.

رحیمی با بیان اینکه با وجود شرایط سخت تحریم دولت اجازه نداد که یک روز حقوق کارمندان دیر واریز شود، تاکید کرد: اگر به دنبال پیروزی در جنگ اقتصادی هستیم قطعا باید دست در دست هم دهیم و باید بدانیم که هیچ ناجی جز مردم برای رهایی از این شرایط نداریم.

استاندار فارس خطاب به برخی مخالفان دولت خاطرنشان کرد: بگذارید مردم به دولت کمک کنند و با تبلیغات غیرواقعی مردم را از انتخاب‌شان پشیمان نکنید. دولت برای درمان دردهای اقتصادی تصمیم‌های بزرگی گرفته که نیاز به حمایت دارد.

 فارس در واگذاری طرح‌های عمرانی دولتی سرآمد بوده است

ساسان تاجگردون رئیس پیشین سازمان برنامه و بودجه استان فارس نیز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه از سال 96 تاکنون اعتبارات ملی استان فارس از 3.7 درصد به 4.1 درصد رسیده که نشان از بهبود جایگاه استان در کشور دارد، اظهار داشت: فارس در حوزه‌های مختلف گردشگری، پزشکی، فنی و مهندسی، دانشگاهی و غیره ظرفیت‌های زیادی دارد.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های شهرستان‌های استان شناسایی شده و سهم خواهی بودجه برای هر شهرستان براساس این ظرفیت‌ها انجام می‌شود.

تاجگردون با بیان اینکه استان فارس در واگذاری طرح‌های عمرانی دولتی به بخش خصوصی در کشور سرآمد بوده، گفت: این استان در اجرای بند و تبصره 5 بودجه که مربوط به تهاتر بدهی‌ها است نیز جزو استان‌های برتر بوده و شهرداری شیراز سال گذشته و امسال تلاش ارزنده برای استفاده از این تبصره قانونی بودجه کرده است. رئیس پیشین سازمان برنامه و بودجه استان فارس با اشاره به اینکه فارس سرآمد کشور در راستای اجرای سیاست اصل ۴۴ قانون بوده، افزود: واگذاری طرح های عمرانی به بخش های غیردولتی (اصل ۴۴ قانون اساسی) در استان فارس به گونه ای بوده است که فارس در کشور سرآمد بوده و در جایگاه مناسبی قرار دارد.

وی افزود: استان در تهاتر بدهی های نوع اول و نوع دوم نیز جایگاه خوبی در کشور داشته و جزو استان های برتر در این حوزه است.

تاجگردون در خصوص فعالیت های انجام شده در استان بیان کرد: سند پایه توسعه استان فارس، سند چشم‌انداز توسعه با برش استانی، طرح آمایش سرزمین و تدوین گزارش های اقتصادی و اجتماعی بخشی از فعالیت های است که در سازمان برنامه و بودجه فارس صورت گرفته است.

حسن نوروزی، رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه فارس نیز در این مراسم با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های پژوهشی فارس گفت: چون توسعه مولود پژوهش است لذا استفاده از ظرفیت نخبگان، صاحب نظران، دانشگاه‌هیان فارس مد نظر است.

وی با بیان اینکه فارس مقصد بیش از 4 درصد مسافرت‌های گردشگران است و از این ظرفیت باید بیشتر استفاده شود، عنوان کرد: تولید سرانه ملی فارس تنها ١٢ میلیون تومان و کمتر از میانگین سرانه کشور کمتر است و سهم فارس در صادرات نیز کمتر از میانگین کشور است.

به گزارش ایلنا در این مراسم از خدمات ساسان تاجگردون رئیس سابق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس تجلیل و حسن نوروزی به عنوان رئیس جدید این سازمان معارفه شد.

بنزین بودجه درمان دولت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر