کد خبر: 836768 A

نماینده ولی فقیه در استان فارس:

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: باید گام‌هایی را در راستای جامعه پردازی برداریم تا بتوانیم پیش از اینکه مسائل حاد شود، آن را حل و فصل و کنترل کنیم.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز چهارشنبه 29 آبان در جلسه شورای اداری استان فارس، افزود: حل یک مشکل اگر به هرج و مرج تبدیل شد، نه تنها مشکل حل نمی‌شود بلکه مشکل جدیدی هم اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به رخدادهای اخیر و با قدردانی از مجموعه شورای تامین استان فارس به واسطه مدیریت حوادث، گفت: هیچ کس در هیچ جایگاهی، چه شهروند، چه مسئول به این وضع راضی و خشنود نبوده و نیست.

آیت‌الله دژکام با تاکید بر اینکه انتظار از مجموعه دولتی تلاش برای حل اساسی مسائل اقتصادی است، خاطرنشان کرد که روش‌های کنترلی خواهشی و دستوری بازه زمانی خاصی دارد و برای پایداری این اقدامات باید علمی عمل کرد.

امام جمعه شیراز با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص پیروزی در جنگ امنیتی، گفت: امروز شاهد آن بودیم که قبل از آنکه مردم بخواهند یک مشکلی را جمع کنند، مسئولان آن را جمع کردند، این رویکرد را به خوبی در فارس شاهد بودیم که دستگاه‌های مسئول به خوبی موضوع را مدیریت کردند.

آیت الله دژکام با بیان اینکه آنارشیسم در هیچ جای دنیا پذیرفتنی نیست، گفت: برای درمان بعضی دردها نیازمند جراحی هستیم و جراحی نیز اقدامی دردآور محسوب می شود.

 وی ادامه داد: از نگاه فلسفه سیاسی کسی که برای جلوگیری از آنارشیزم کار می‌کند گاهی خودش نیز ناراحت است اما اگر کاری انجام ندهد دیگر چیزی باقی نمی ماند.

وی با قدردانی از استاندار فارس به دلیل دقت نظر در حفظ جان مردم در مقابله با اتفاقات اخیر، لزوم دقت نظر در تنظیم بازار و مقابله با گرانی را بعد از این دارای اهمیت دانست و گفت: در این زمینه همه مسئولیت داریم و باید در جایی به مواجهه با مشکل برویم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه برای پیروزی در جنگ اقتصادی نیازمند تلاش بیشتر و اقدامات زمانبری هستیم، لزوم ورود جدی دانشگاه و حوزه به موضوع را یادآور شد و گفت: مراکز علمی باید برای یافتن راه حل مسائل اقتصادی بیندیشند و نظر بدهند.

شورای اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر