کد خبر: 834816 A

شهردار شیراز خبر داد:

شهردار شیراز با بیان اینکه تا پایان سال جاری 100 پروژه عمران شهری افتتاح و کلنگ زنی می‌شود، گفت: شهروندان تا پایان امسال به صورت هفتگی شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های مختلف عمرانی هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در آیین کلنگ زنی باغ ایرانی اضافه کرد: این باغ در بلوار امیرکبیر با هدف ایجاد فرصت جدید گردشگری برای شهر شیراز و توسعه فضای سبز احداث می شود.

وی باغ ایرانی را با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد تومان و در زمینی به مساحت 10 هکتار با هدف حفظ باغات و جلوگیری از تغییر کاربری آنها تملک کرد.

شهردار شیراز باغ ایرانی را از جمله پروژه های ویژه شیراز دانست و افزود: تا پایان سال جاری 30 پروژه ویژه شهری که فرصت های جدیدی را برای شیراز ایجاد می کنند، کلنگ زنی می شود.

اسکندرپور خاطرنشان کرد: این پروژه ها در سه سطح بزرگ مقیاس همچون تقاطعات چند سطحی، پروژه های مناطق مثل بوستان ها و پروژه‌های ویژه نظیر باغ ایرانی و پیاده راه کوچه باغ‌های قصردشت برنامه ریزی شده اند.

شهردار شیراز احداث پروژه باغ ایرانی را در راستای رویکرد انسان محوری مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: پروژه های نرم افزاری همچون پیاده راه قصردشت به طول 4/7 کیلومتر که هفته آینده کلنگ آن به زمین زده می شود و باغ ایرانی با هدف زمینه سازی برای حضور هر چه بیشتر مردم در سطح شهر و افزایش تعامل آنها احداث می شوند.

تغییر کاربری زمین فضای سبز گردشگری برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر