کد خبر: 833824 A

شهردار منطقه ۷ مطرح کرد:

شهردار منطقه ۷ شیراز از ایجاد «کوه راه» در حاشیه کوه های منتهی به منطقه 7 برای پیاده روی و دوچرخه سواری خبرداد و افزود: به دلیل اینکه در منطقه ۷ دسترسی به کوه‌ها راحت‌است این مسیر در۱۳ کیلومتر اجرا شده که برای پیاده‌روی و دوچرخه سواری است.

به گزارش ایلنا، سعید معصومی در جمع خبرنگاران با اشاره به رویکرد شهرداری شیراز در تسهیل عبور و مرور شهروندان عنوان کرد: ضروری است که فضای شهری برای رفت و آمد پیاده شهروندان ایمن و شهر برای افراد پیاده آماده شود.

 معصومی با بیان اینکه در گذرها ارجحیت عبور خودرو بر پیاده است، ابراز کرد: باید اقدامات فرهنگی و ذهنیت برای جامعه ایجاد کنیم که پیاده روی و انسان محوری ارجحیت داشته باشد.

 شهردار منطقه ۷ شیراز از برگزاری ششمین جشنواره زندگی پیاده در شهر پیاده راه خیابان شهید دوران در تاریخ ۲۳ آبان ماه خبرداد.

ویافزود: گذرهای شهری را می‌توان به گذرهای شهری مفید تبدیل کرد که برای شهروندان عبور و مرور مطلوب باشد و عبور شهروندان در گذرها با امنیت بهتر باشد.

معصومی با اشاره به اینکه شهرهای تهران، یزد تبریز، رشت و... موضوع پیاده راه را تقویت کرده اند؛ خاطرنشان کرد: زندگی پیاده در شهر نقاطی است که شهروندان تعاملات اجتماعی با هم داشته باشند و خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند. 

وی یادآور شد: در موضوع ایجاد گذرها پیاده رو جداره های شهری آسیب پذیر هستند و ناهنجاری بصری دارند که در بحث پیاده راه به جداره های شهری و فضای سبز پیاده راه ها توجه می شود همچنین تقاطع همسطح برای عابر پیاده و نصب چراغ عابر پیاده  برای پیاده روی نصب شود تا ایمنی افراد با عبور از گذر ایمن حفظ شود.

معصومی ادامه داد: مسیر درنظرگرفته شده طبیعی و کوهستانی است که از باغ دلگشا تا برم دلک که چند مجموعه تاریخی است را به هم وصل می کند. 

وی تاکید کرد: باید در زمینه شهر پیاده و استفاده از دوچرخه توجه شود و عدم تامین ایمنی دوچرخه سواران یکی از دلایلی است که باید مدنظر باشد.

وی با اشاره به ضرورت تامین خدمات شهری به صورت محله ای و چند منظوره ای گفت: در همین راستا پارک شهروند فرهنگسرای شهروند ساخته شد و همچنین ساخت چند خانه شهروند درحال پیگیری است.

 ۵ برابر رودخانه خشک در منطقه ۷ کانال روباز است

شهردار منطقه ۷ شیراز همچنین به لایبروبی جداول به صورت مستمر اشاره و گفت: با توجه به شدت بارندگی در زمان کم ساماندهی شهر برای مقابله با سیلاب از اهمیت زیادی برخوردار است.

معصومی خاطرنشان کرد: اجرای طرح آبخیزداری در منطقه ۷ برای کنترل سیلاب و تقویت سفره زیرزمینی از جمله پروژه هایی است که درحال اجرا است.

وی با بیان اینکه رودخانه خشک36 کیلومتر طول دارد؛ عنوان کرد: 13 کیلومتر از طول رودخانه در منطقه ۷ است و از فصل بهار به صورت پیوسته لایبروبی داریم چرا که انباشت رسوبات در این قسمت بسیار زیاد است.

معصومی با بیان اینکه150 کیلومتر کانال رو باز در منطقه 7 است، یادآور شد: تمام حجم بارندگی در دشت شیراز از طریق رودخانه خشک و کانال ها به محدوده منطقه ۷ می آید و ۵ برابر رودخانه خشک در منطقه ۷ کانال روباز داریم که مدام لایبروبی می شود.

شهردار منطقه ۷ شیراز همچنین به ساماندهی بولوار خلیج فارس و خدماتی که در این منطقه ارائه می شود، اشاره و افزود: عرض بولوار خلیج فارس ۴۵ متری بوده است که در ساماندهی جدید ۱۷۶ متری می شود و امسال 5/2 کیلومتر بهسازی می شود 

وی یادآور شد: همچنین عملیات بهسازی میدان الله (گلسرخ) و سبز کردن میدان مدنظر است که بعد از 20 سال  وجود کارگاه مترو امسال آماده می شود .

پیاده روی خلیج فارس دوچرخه سواری شهروند ناهنجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر