کد خبر: 831236 A

رئیس کل دادگستری استان خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: دادگستری استان فارس به سهم خود تمام توان خود را به کار خواهد بست تا این کارخانه راه اندازی شود و در مدار تولید قرار گیرد و حسب اظهارات مدیرعامل کارخانه تمامی تعمیرات کارخانه انجام شود و مقرر شد در اوایل هفته آینده شروع به کار نماید و در کارگروه استانی نیز مشکلات این واحد تولیدی پیگیری شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی  به منظورحمایت‌های قضایی از تولیدکنندگان و جلوگیری از تعطیلی کارخانه قند فسا، به همراه برخی از معاونین قضایی استان از این کارخانه بازدید کرد.

وی هدف از این بازدید را حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیل شدن کارخانه‌های تولیدی دانست و گفت: در اجرای تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه حضرت آیت‌اله رئیسی وهمچنین سیاست‌های کلان قوه قضائیه، دادگستری استان فارس با تشکیل ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت‌های قضایی از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران استان به دنبال راهکارهای مناسبی در راستای رونق تولید و حمایت از تولیدات داخلی و در نتیجه اشتغال‌زایی است.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس دراین بازدید ضمن دیدار با مسئولان و کارگران کارخانه قند فسا گفت: باید تلاش کنیم زمینه رونق مجدد بخش تولید به خصوص این کارخانه را فراهم نماییم و به همین منظور در جمع کارگران و مدیران حاضر شدیم و درحد توان تلاش خواهیم کرد تا موانع موجود را از میان برداریم.

موسوی با بیان اینکه کارخانه قند فسا با داشتن  بیش از 300 نفر کارگر نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد، تصریح کرد: تعطیل شدن این کارخانه موجب ضرر و زیان‌های بسیاری از بعد اجتماعی و اقتصادی این منطقه می‌شود لذا لازم است مسئولان این موضوع  را به صورت جدی پیگیری کنند و به بررسی مشکلات کارگران بپردازند.

وی در بخش دیگری از این سخنان خود درجمع مدیران و مسئولان کارخانه  قند فسا تاکید کرد: مدیر عامل و دست‌اندرکاران این واحد تولیدی باید همکاری‌ها و هماهنگی‌های لازم را درجهت خارج کردن این کارخانه ازحالت رکود انجام دهند و لازمه این امر ایجاد تعامل و انگیزه و حس اعتماد از دست رفته بین گارگران و مدیران است.

نماینده عالی قوه قضائیه دراستان فارس گفت: هدف و شعار ما حمایت ازتولید است ودر جهت تحقق این امر مهم باید با اهتمام لازم نیروی خودرا به کار بگیریم تا شاهد رونق مجدد این واحد تولیدی درچند روز آینده باشیم.

 حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: لازمه رونق این کارخانه تلاش مسئولان و نمایندگان سه قوه در استان است و در جهت احقاق حقوق کارگران، رونق بخشی این کارخانه، برطرف کردن موانع و مشکلات حقوقی و قانونی تولید است.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین پیشنهاد کرد: کارگروهی با نظارت دادگستری استان فارس تعیین شود تا درآمد ماهیانه کارخانه در این کارگروه عادلانه توزیع شود و حق و حقوق همه کارگران به موقع پرداخت گردد و تمامی فعالیت‌های این کارخانه اعم از خرید یا فروش اموال و دارایی  تحت نظارت باشد.

موسوی خاطرنشان کرد: به منظور رفع مشکلات  به وجود آمده ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس جلسات و نشست‌های مختلفی را برگزار کرده تا اختلاف و مشکلاتی که میان مدیران کارخانه و کارگران به وجود آمده است و سبب بی‌اعتمادی شده است، مرتفع گردد.

 وی گفت: مقررگردیده است تا مسئولان این کارخانه معوقات تأمین اجتماعی و تمامی حقوق معوقه کارگران را تا پایان شهریورماه پرداخت کنند و نیز بدهی‌های گاز، آب و برق، حق النظاره و مطالبات کشاورزان به صورت اقساطی پرداخت شود و تا حد ممکن نسبت به بازسازی و نوسازی بخش‌های فرسوده این کارخانه اقدام شود.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همت مسئولان و کارگران کارخانه قند فسا و نیز با جلب اعتماد بین یکدیگر و اعتقاد به خود باوری و اعتماد به مسئولین به خصوص مسئولان قوه قضائیه در استان فارس و شهرستان نخواهیم گذاشت این کارخانه تعطیل شود و در آینده شاهد رونق این کارخانه خواهیم بود.

استان فارس اقتصاد مقاومتی قند مشکلات دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر