کد خبر: 831220 A

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه به دنبال عدالت مالیاتی متناسب با تولید و مصرف هستیم افزود: ایمان داریم که قاطبه فعالان مشغول به کار در نظام مالیاتی کشور، مجموعه قوانین و مقررات را علی‌رغم اختلاف سلایق مطابق دستورالعمل‌ها اجرا می‌کنند.

به گزارش ایلنا، امیدعلی پارسا در نشست هم اندیشی فعالان بخش اقتصادی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان فارس گفت: کل مالیاتی که کشور از درآمدهای مردم وصول می کند چیزی حدود ٧ تا ٨ درصد است و در هیچ کجای دنیا عددی نیست که کشور را با آن اداره کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نقص‌هایی در مجموعه مالیاتی وجود دارد اما باید به سمت مسیر درست حرکت کنیم، افزود: باید دسترسی به ریز داده‌های مردم طبق حکم ١٦٩ قانون مالیاتی به نیابت از حاکمیت داشته باشیم تا متناسب با آنها اظهارنامه پیش فرض تدوین کنیم.

پارسا همچنین با بیان اینکه امروز ممیز ما اطلاعات محدود و ناقصی دارد و معمولا اطلاعاتش برحسب تجارب و کارشناسی‌هاست، یادآوز شد: گام‌های خوبی در چارچوب طرح جامع و الکترونیک طی هشت سال گذشته برداشته شده اما منطق وصول مالیات هم سنت قدیمی است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه اعتراض زیاد است اما ارتقای سلامت اداری و فرار مالیاتی را در دستور کار قرار داده‌ایم، عنوان کرد: با نقص اطلاعاتی فراوان گردش‌های مالی مواجه هستیم اما در عین حال علاوه براطلاعات سیستمی، ریز داده‌ها از دستگاههای مختلف در حال استخراج است.

پارسا با اشاره به اینکه خارج از قانون نمی‌توان تصمیمات گره گشا گرفت، ادامه داد: تولید کننده واقعی را روی سرمان نگه می‌داریم.

 

استان فارس بخش خصوصی سلامت قوانین و مقررات مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر