کد خبر: 830537 A

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز:

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه باغ ملی دارای سرمایه غنی از درختان ارزشمند و اصیل سرو است از شناسنامه‌دار کردن درختان و حفظ آنها خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت پوشش گیاهی این مجموعه، طراحی این پروژه، کمترین دخل و تصرف را در فضای سبز باغ ملی اعمال می‌کند و حتی ارتفاع سازه‌ها کمتر از درختان سرو در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» گفت: طراحی ساختمان و فضای این پروژه توسط بخش خصوصی و تولید محتوا و ساخت اِلمان توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری انجام می‌شود.

دهقانی از انتخاب باغ ملی واقع در چهار راه حافظیه به عنوان مکان پیشنهادی برای این پروژه خبرداد و افزود: بازآفرینی و بهبود فضای پرآسیب باغ ملی از دلایل انتخاب این مکان است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، احیای فضای اجتماعی باغ ملی، افزایش سرانه فضاهای جاذب گردشگر و تقویت ارتباط شهر، شهروند و هنرمندان را از مهم‌ترین اهداف این پروژه برشمرد.

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هشتاد و هشتمین جلسه کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز، به بررسی طرح باغ موزه موسیقی پرداخت.

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز، محتواسازی این مجموعه را شامل المان‌های تعاملی و آموزشی عنوان کرد و گفت: تندیس‌هایی از هنرمندان عرصه موسیقی، تئاتر و معرفی آنان در این مجموعه نصب می‌شود.

وی گفت: المان‌های تعاملی شامل صندلی موسیقی، راهرو صدا، دوچرخه موسیقی و راه پیانو است که این المانها به طور کامل توسط هنرمندان شیرازی ساخته و این سازه‌ها ترکیبی از هنرهای تجسمی و تکنولوژی محسوب می‌شوند.

 

پوشش سرمایه فضای سبز گردشگری شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر