کد خبر: 830495 A

رئیس منابع طبیعی پاسارگاد خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد با اشاره به اقدامات این اداره در حوزه پدافند غیرعامل گفت: در سال جاری در سطح ۷۵ هکتار از اراضی و جنگل‌های شهرستان با آفات و بیماری‌های جنگلی شامل رصد و پایش آفت جونده تشی(چوله) مبارزه شده است.

به گزارش ایلنا، مهندس حسن خسروانیان در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان پاسارگاد، افزود: در سال جاری در حوزه اطفاء حریق اکیپ‌های ۱۵ نفره مردمی اطفاء حریق با تعداد ۱۷۵ عضو فعال و هشت قرقبان نیز بکارگیری شدند.

وی ادامه داد: همچنین خودرو استیجاری و تجهیز یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ و تحویل امکانات اطفاء حریق در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با این اقدام از هرگونه بحران در حوزه آتش‌سوزی جنگل‌ها در امان بودیم و تاکنون بحرانی در این زمینه نداشته‌ایم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد، آموزش بهره‌برداران محلی منابع طبیعی را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه پدافندغیرعامل عنوان کرد و گفت: اعتقاد داریم آموزش و اقدامات پیشگیرانه باید همواره در دستور کار باشد و بر این مبنا گام برداریم.

خسروانیان افزود: از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند غیرعامل می‌توان به احداث بند خاکی آبخیزداری در منطقه رحیم آباد بخش مرکزی پاساگارد اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین به منظور جلوگیری از فرسایش خاک و تولید علوفه گیاهی اقدام به بذرکاری و کپه کاری در مناطق بالادست سد سیوند کردیم که این اقدام نیز در راستای برنامه‌های پدافند غیرعامل صورت گرفته است.

درپایان این جلسه، مدیران شهرستان پاسارگاد از  تعدادی از پروژه های آبخیزداری این شهرستان بازدید کردند.

جنگل خاک رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر