کد خبر: 829569 A

معاون عمرانی استاندار :

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با تاکید بر لزوم تدوین برنامه جامع برای افزایش ظرفیت باری ناوگان ریلی فارس گفت: شش درصد از حمل و نقل جاده ای کشور توسط ناوگان فارس و سه دهم درصد از حمل و نقل ریلی کشور نیز توسط ناوگان ریلی فارس انجام می‌شود که باید برای افزایش این سهم برنامه ای جامع تدوین شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس محمود رضایی در جلسه  توسعه ریلی استان فارس افزود: افزایش این ظرفیت همچنین نیازمند اتصال به محور جنوبی و شرقی راه آهن کشور است و طرح های عمرانی مختص ٱن نیز پیشرفت چشمگیری نداشته اما محور یاسوج- اقلید-یزد با پیشرفت هفتاد و پنج درصدی از پیشرفت مناسبی برخوردار است وتاپایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تامین اعتباری طرح های کلان ریلی را از مهم‌ترین امور مورد توجه دستگاههای اجرایی دانست و گفت: باید از ظرفیت های موجود برای افزایش توان اجرایی طرح ها بهره گیری کرد.

رضایی گفت: ظرفیت مسافری و باری فارس را می‌توان با راه اندازی خطوط فرعی بالا برد و در این زمینه اقدامات تکمیلی شهرداری ها لازم است.

وی در ادامه از اتصال پتروشیمی شیراز به خط ریلی خبر داد و خاطر نشان کرد: بسته های سرمایه گذاری مختلفی در این زمینه آماده است.

 

جاده حمل و نقل دولت راه آهن معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر