کد خبر: 829472 A

رئیس پلیس فتا استان خبر داد:

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری عامل برداشت 45 میلیون ریال که به صورت اینترنتی از حساب شاکی خالی شده بود خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ حشمت سلیمانی در تشریح این خبر گفت: با مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز 45 میلیون ریال از حساب بانکی‌اش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارشناسان قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در اقدامات اولیه کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم خواهر زاده شاکیه است و این مبالغ را صرف خرید شارژ تلفن همراه و یا خرید در بازی‌های رایانه‌ای کرده است.

سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه ماموران موفق شدند متهم را شناسایی و دستگیر کنند، گفت: وی در بازجویی با دیدن ادله دیجیتال و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود مبنی بر برداشت 45 میلیون ریال از حساب شاکی از طریق شارژ تلفن همراه و خرید در بازی‌های رایانه‌ای اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه متهم در اعترافات خود بیان داشت اطلاعات کارت بانکی شاکی را زمانی که برای ثبت نام کلاس زبان به کافی نت مراجعه کرده بود را یادداشت و سپس اقدام به چنین عمل مجرمانه کرده بود ، به شهروندان توصیه کرد هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی دقت کنند که اطلاعات کارت آنها در اختیار افراد دیگر قرار نگیرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدار های پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت به آدرسwww.cyberpolice.ir  "بخش ارتباطات مردمی" یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.

 

استان فارس بازی رایانه شناسایی و دستگیر فتا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر