کد خبر: 826946 A

رئیس سازمان صمت فارس خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: پیش‌بینی می‎شود تا پایان امسال ۳۷۰ میلیون دلار صادرات از طریق گمرکات استان به کشورهای هدف انجام شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان صمت فارس، حمیدرضا ایزدی میزان صادرات استان فارس تا پایان شش ماهه اول امسال را ۱۵۰ هزار تن کالا به ارزش ۱۸۵ کیلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۱ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: این تغییرات متاثر از برند سازی، تولید با رویکرد صادرات  و صادرات کالاها با ارزش افزوده بالاتری نسبت به مدت مشابه قبل بوده و یا بعضی از اقلام صادراتی شامل‌ صادرات خدمات فنی و مهندسی نرم افزار و گردشگری نیز مؤثر بوده‌اند.

رئیس‌سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس ادامه داد: بدلیل تحریم‌های ظالمانه عمده صادرات استان به کشورهای پیرامون بوده که مرز مشترک خاکی داشته‌ایم.

ایزدی اعلام کرد که کشورهای عراق، افغانستان و کویت از جمله کشورهای پیرامونی هستند که به ترتیب بیشترین سهم بازار صادراتی فارس را معادل  ۹۱درصد، به خود اختصاص داده‌اند.

او یادآور شد: از نظر اقلام صادراتی نیز کودها، فرآورده‌های خوراکی گوناگون و سبزیجات و میوه‌جات یا سایر اجزای نباتات عمده صادرات استان معادل  ۵۰ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

دلار رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت سبزیجات کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر