کد خبر: 826770 A

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز خبرداد:

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: فضاهــای جمعــی کارکردهای متنوعی در شهر دارند، که یکی از مهمترین این کارکردهــا تقویــت هویت و حس مکان در میان شــهروندان اســت.

به گزارش ایلنا به نقل از معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز، جواد بهادری با بیان اینکه "طراحی" پروژه باغ موزه هنر در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز و در فضایی به مساحت 16 هکتار در بلوار چمران مجاورت پیاده راه سلامت انجام شده است، افزود: نمایش آثار هنری در کنار باغ‌ها موجب آرامش و انبساط خاطر بازدیدکنندگان می شود.

جواد بهادری احیای باغ از طریق اجرای طراحی حرفه‌ای و اصولی و همچنین افزایــش جذابیــت و ایجــاد فضــای جمعی را از جمله اهداف اصلی این پروژه عنوان کرد و گفت: آثار هنری نیازمند فضاهایی است که با شکل هنرهای جدید هماهنگ بوده و معرف ذات پویای آنها باشند که در این پروژه همه فعالیت ها به صورت فرهنگی و با مقیاس شهری و فراشهری خواهد بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز ادامه داد: باغ موزه پدیده‌ای است که در آن توسعه تعاملات اجتماعی خاطره انگیز و تقویت حس مکان از نتایج آن بوده و می‌تواند ادراک خاصی از فضا را در اختیار مخاطب قرار دهد که مشوق او برای قرار گرفتن در فضای واقعی اثر باشد.

وی اضافه کرد: خلق یک فضای هنری جذاب نشانگر توانمندی معماران بومی ما است که می‌تواند تجربــه فعالیــت اجتماعــی در اوقات فراغت را برای شهروندان ایجاد کرده و فرصت بوجود آمــدن خاطــره جمعی مشــترک به آنها دهــد.

بهادری تأکید کرد احداث باغ موزه شیراز در قلب باغات قصردشت موجب رونق گردشگری، ارتقای سرانه فرهنگی و هنری، بازتاب اجتماعی برای شهروندان و افزایش سرانه باغات را به همراه دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز امیدوار است که کلنگ زنی این پروژه ظرف یکی دوماه آینده انجام شود.

شیراز باغ موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر