کد خبر: 825085 A

رئیس سازمان اورژانس فارس خبر داد:

رئیس سازمان اورژانس فارس گفت: کارکنان اعزامی اورژانس فارس به مرز شلمچه، تاکنون به یک هزار ۶۷۵ مددخواه، خدمات پزشکی ارائه کردند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی سازمان اورژانس فارس، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه اعلام کرد: یازده تیم امدادی اورژانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس فارس برای خدمت به زائران سید الشهدا حضرت اباعبدالحسین (ع)، به مرز شلمچه اعزام شدند.

محمدجواد مرادیان با اشاره به درمان سرپایی یک هزار و ۶۱۰ نفر در کمپ های امدادی اورژانس فارس گفت: تیم های امدادی اورژانس فارس از بیست و یکم مهر سال جاری در مرز شلمچه مستقر شده و به صورت ۲۴ ساعته به زائران حسینی، خدمات پزشکی ارائه می کنند که تاکنون ۶۹ نفر پس از دریافت خدمات پزشکی به بیمارستان آبادان منتقل شدند.

وی با اعلام تداوم استقرار تیم های امدادی اورژانس فارس تا پایان مراسم اربعین، گزارش داد: ارایه خدمات تیم های مستقر اورژانس فارس در مرز شلمچه که متشکل از ۴۳ کارشناس فوریت های پزشکی است، تا پایان مراسم اربعین و بازگشت کامل هموطنان از کشور عراق، ادامه دارد.

مرادیان توصیه کرد: بهتر است زائران حسینی پیاده روی خود را پس از نماز صبح آغاز کنند، زیرا در ساعات ابتدایی روز، امکان گرمازدگی کمتر است؛ از کفش های بنددار استفاده کنند؛ هر چند کیلومتر یک بار در موکب ها استراحت کنند؛ زائران حسینی به ویژه بیماران مبتلا به دیابت، مواد قندی مانند شکلات و بیسکوئیت به همراه داشته باشند تا در صورت افت قند، به سرعت از این مواد قندی استفاده کنند؛ در کوله پشتی خود، نام و شماره تلفن به همراه داشته باشند تا در صورت بروز حادثه احتمالی، قابل شناسایی و امداد رسانی باشند.

رئیس سازمان اورژانس فارس با این هشدار که بیشترین بیماری که ممکن است زائران حسینی به آن مبتلا شوند، بیماری های ریوی است، افزود: ضایعات پوستی، آفتاب سوختگی و بیماری های گوارشی نیز، از دیگر بیماری هایی هستند که ممکن است زوار به آن مبتلا شوند.

درمان شماره تلفن فوریت های پزشکی قند آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر