کد خبر: 824937 A

فرمانده انتظامی فارس با یادآوری اینکه 65 درصد جرائم استان پهناور فارس در کلان‌شهر شیراز است، تأکید کرد: مواد مخدر که پایه و اساس بسیاری از آسیب‌هاست، یکی از جرائمی است که به اغلب نهادها و سازمان‌ها مربوط می‌شود و شکل آشکار آن یعنی معتادان متجاهر به طور مشخص به شورا و شهرداری مرتبط می‌شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز سردار رهام‌بخش حبیبی، در دیدار با اعضای شورا اسلامی شهر شیراز مردم شهر شیراز را مردمی با فرهنگ والا و قابل احترام خواند و گفت: یکایک ما به تاریخ فارس افتخار می‌کنیم؛جایگاه و عملکرد مردم فارس از قبل از اسلام تا اسلام و همچنین شیرمردی‌هایی که در طول تاریخ انقلاب ما داشته‌اند، همه نشان دهنده عظمتی است که هرچقدر ما مسئولان برای آن کار کنیم باز هم کم است.

فرمانده انتظامی نیز با بیان اینکه خروجی عملکرد شورای شهر به تولید امنیت منجر می‌شود، اظهار داشت: به اعتقاد من امنیت صرفاً داشتن اسلحه و نیروی نظامی و برخورد کردن نیست؛ بلکه اگر زیرساخت‌های اقتصادی اصلاح شود، ترافیک روان شود و به طور کلی شرایط زندگی راحت مردم فراهم شود، عملاً امنیت ایجاد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه حضور معتادین متجاهر در سطح شهر اکثریت شهروندان را آزار می‌دهد، حل این مشکل را مستلزم یک برنامه‌ریزی بین‌بخشی دانست و افزود: البته من معتقدم که جمع کردن معتادین متجاهر چندان هم دشوار نیست و می‌توان با ساخت یک مکان در خارج از محدوده‌ی شهر این افراد را تجمیع کرد و با تعریف کار برای آنها، این گروه را در همان مکان مشخص نگهداری کرد.

حبیبی با اشاره به رشد بسیار سریع استفاده از فضای مجازی در جامعه، تصریح کرد: واقعیت این است که آسیب‌های فضای مجازی که حالا دیگر به فضای حقیقی تبدیل شده است، از حجم تمام کلانتری‌های ما بالاتر است و باید برای مواجهه با این فضای گسترده آمادگی کافی داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان فارس در ادامه به توضیح در خصوص برخی درخواست‌های اعضای شورای شهر پرداخت و اذعان کرد: اگرچه ما نمی‌توانیم به تناسب رشد جمعیتی که داریم امکانات خود را هم ارتقا دهیم اما در سوی دیگر این فرصت وجود دارد که بسیاری از کمبودها با تجهیزات الکترونیکی پوشش داده شود و باید این موضوع را جدی بگیریم.

حبیبی در خصوص کمبود کلانتری در برخی از نقاط شهر شیراز، گفت: ما در حال حاضر بخش قابل توجهی از مسائل امنیتی را با یگان امداد پوشش می‌دهیم و می‌توانیم برای جاهایی که کلانتری ندارند نیز با اعزام یگان امداد مشکلات را حل کنیم که البته به کمک نهادهای دیگر هم نیاز است.

وی اضافه کرد: مردم احتیاج دارند که در کوتاهترین زمان پلیس کنارشان حاضر شود و می‌دانیم که این موضوع در کنار وضع ظاهری و نوع برخورد پلیس برای آنها احساس امنیت و آرامش ایجاد می‌کند.

حبیبی با بیان اینکه برخی از مشکلات با یک تغییر استراتژی قابل مدیریت هستند، گفت: به عنوان مثال ضرورت وجود یک کلانتری در جوار یک نهاد امنیتی، کمتر از نقاط دیگر شهر است بنابراین می‌توان با جابجایی چنین کلانتری که نمونه‌های آن در شیراز وجود دارد، کارایی بیشتری حاصل کرد.

مقام ارشد انتظامی استان فارس پیچیدگی روندهای اداری را مانع بزرگ پیشبرد امورات مختلف در سطح شهر و استان دانست و افزود: اینکه هر طرح و برنامه‌ای را به کمیته‌ها و کارگروه‌های نه‌چندان ناکارآمد گره بزنیم درست نیست و لازم است توان خود را بیش از این پیچ و خم‌های اداری بر روی عملیاتی کردن برنامه‌ها متمرکز کنیم.

وی افزود: همچنین اعلام شده که خودروهای متخلف که از شهرهای دیگر به استان می‌آیند نیز توقیف نشوند و شرایطی فراهم کردیم که این افراد بتوانند برای رسیدگی به تخلف خود به مراجع ذی‌ربط در شهر خودشان مراجعه کنند.

 

شورای شهر شهرداری کلان شهر مواد مخدر امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر