کد خبر: 822950 A

مدیرکل امور مالیاتی فارس خبر داد:

مدیرکل امورمالیاتی استان فارس گفت: مودیان مالیاتی اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی غیردولتی با پرداخت اصل بدهی خود تا پایان مهرماه، می توانند از فرصت بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی قابل بخشش استفاده نمایند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی فارس، ناصر هاشمی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در سال رونق تولید صورت گرفته است، بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش است، اظهار داشت: بخشودگی صدرصدی جرائم قابل بخشش اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی به مدیران کل امور مالیاتی استان ها تفویض اختیار شده و مودیان فقط تا پایان مهرماه امسال فرصت دارند با پرداخت مالیات قطعی شده خود از تسهیلات بخشودگی صددرصدی جرائم برخوردار شوند.

مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه این مهلت دیگر تمدید نمی شود، افزود: در ماه های بعدی تا پایان سال جاری، درصد بخشودگی جرائم کاهش می یابد و سال آینده نیز ارائه این تسهیلات تکرار نخواهد شد.

هاشمی توصیه کرد فعالان اقتصادی، به ویژه فعالان بخش تولید می توانند از این تسهیلات قانونی بیشترین استفاده را کنند.

وی افزود: به منظور رونق تولید و حمایت از فعالان اقتصادی، رعایت اصل تکریم ارباب‌رجوع وحقوق شهروندی و افزایش رضایت‌ مندی مودیان مالیاتی، بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور، بخشودگی جرائم ماده 169 ،193 ، 190 ،197 و 199 قانون مالیات های مستقیم و ماده های 22 و 23 ارزش افزوده برای اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی قابل اجراست .

هاشمی با بیان اینکه هیچ الزامی برای آنکه مودیان مالیاتی بدهی سنوات گذشته خود را یکجا پرداخت و تعیین تکلیف نمایند وجود ندارد، گفت: بر اساس بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور افراد می توانند نسبت به پرداخت بدهی یک سال یا چند سال از کل بدهی سنواتی خود اقدام نمایند به عنوان مثال چنانچه فردی بدهی 4 ساله مالیاتی داشته باشد می تواند یک یا دو سال آن را تسویه و از بخشودگی مالیاتی همان سال استفاده کند .

 

استان فارس روابط عمومی مالیات مودیان مالیاتی فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر