کد خبر: 822271 A

همزمان با ۲۰ مهرماه اتفاق افتاد؛

سرپرست امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: در یادروز حافظ 10 هزار نفر از مجموعه فرهنگی تاریخی حافظیه بازدید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از  اداره کل میراث فرهنگی فارس ، همت محمدی با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: بر اساس آمار فروش بلیت،  همزمان با ۲۰ مهرماه یاد روز حافظ شیرازی ۱۰ هزار علاقمند این شاعر بلند آوازه بازدید کردند که از این تعداد785 نفرعلاقمند خارجی بوده است.

وی ادامه داد:  همچنین در بعد‌‌از‌ظهر ۲۰ مهر، مراسم شب شعر با حضور جمعی از حافظ پژوهان ، ادبا و شعرا ، اساتید دانشگاه در آرامگاه حافظ توسط انجمن دوستداران حافظ و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس برگزار شد که با استقبال گسترده بازدید کنندگان همراه بود.

محمدی اضافه کرد: در مراسم شب گذشته کودکان و نوجوان نیز به طور متناوب غزل های خواجه  اهل راز را برای حضار خواندند.

بنابراین گزارش؛  از دیوان حافظ به خط میرزا محمود ادیب مصطفوی که به تازگی از سوی انتشارات ادیب مصطفوی چاپ شده و یک تابلوی نفیس از آرامگاه حافظ اهدایی از سوی یک هنرمند خراسانی نیزرونمایی شد .

همزمان با برگزاری این مراسم،  کارگاه زنده تولیدات ۲۰ هنرمند و پیشکسوت صنایع دستی در رشته های خاتم، گره چینی، منبت، جوک کاری، کاشی هفت رنگ  برگزار  و  تعداد ۲۵ نفر از دانشجویان واساتیددانشگاه هنر شیراز نیز با برگزاری ورک شاپ هنری (تایپو گرافی) اقدام به خلق آثار هنری کردند.

 

شعر صنایع دستی کودکان هنر حافظ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر