کد خبر: 820349 A

در شیراز انجام شد؛

سیزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی دکتر البرزی، صبح امروز با حضور معاونان تحقیقات و فناوری و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اساتید، محققان و دانشجویان، آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: تداوم برگزاری کنگره میکروب شناسی، نشان دهنده قوت و بزرگی این رویداد علمی است که از ششمین دوره به صورت بین المللی برگزار می شود.

یونس قاسمی افزود: یکی از فعالیت ها و دستاوردهای این کنگره می تواند بررسی مسایل مربوط به عفونت های بیمارستانی باشد که امروزه یکی از موضوعات مهم در بیمارستان ها است.

وی با اشاره به اقداماتی که در حوزه میکروب شناسی و بیماری های عفونی انجام شده، اضافه کرد: در کنار تلاش های فراوان در این زمینه، اما همچنان شاهد وجود میکروب های مقاوم و مسایلی هستیم که ممکن است در بیمارستان ها وجود داشته باشد؛ در کشور و در حوزه میکروب شناسی کارهای خوبی انجام شده است، اما باز هم می توانیم در این زمینه فعالیت کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با تاکید بر اهمیت مبحث میکروب شناسی در تشخیص و درمان بیماری ها، ادامه داد: در این حوزه بحث های کارآفرینی، تولید محصول و فروش محصولات در بازار باید مورد توجه باشد و این امر می تواند دانشگاه را به سمت تبدیل به دانشگاه نسل سوم هدایت کند.

 قاسمی برگزاری این رویدادهای علمی را باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق برای حرکت رو به جلو در مسیر توسعه و ارتقای علم و دانش در حوزه سلامت برشمرد.

وی اظهار امیدواری کرد برگزاری این کنگره بتواند سبب ارایه نتایج خوب در توسعه و پیشرفت حوزه سلامت در کشور باشد.

رئیس سیزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی با اشاره به برگزاری سیزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی در شیراز گفت: سه سال نخست برگزاری این کنگره در شیراز بود و در سال های پس از آن، با هدف مشارکت سایر دانشگاه ها، یک سال در میان این کنگره در یکی از شهرهای کشور برگزار شده است که باعث شده تبادل اطلاعات علمی و اقدامات خوبی در زمینه میکروب شناسی در کشور صورت گیرد.

عبدالوهاب البرزی با بیان فعالیت‌های مرکز تحقیقات میکروب شناسی بالینی دکتر البرزی شیراز، افزود: محققان این مرکز با حضور در مناطقی که لزوم تحقیقات در آنها وجود دارد، تحقیقات را به صورت میدانی انجام می‌دهند و نتایج این تحقیقات در مجامع بین المللی ارایه و بررسی می شود.

وی از معرفی مرکز تحقیقات میکروب شناسی بالینی شیراز به عنوان بهترین مرکز میکروب شناسی در خاورمیانه از سوی سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

رییس سیزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی بالینی اضافه کرد: در شروع به کار این کنگره از دوره نخست، از وصیت نامه «لویی پاستور» استفاده کردیم و وصیت نامه پاستور را به عنوان اساس کار کنگره و مرکز تحقیقات میکروب شناسی بالینی، قرار دادیم.

البرزی گفت: با داشتن جوانان باارزش در کشور، امیدواریم هر روز بیشتر از گذشته به سمت ترقی و پیشرفت گام برداریم، نسل جدید از نظر تفکرات علمی از نسل گذشته جلوتر است و باید انگیزه را در آنها تقویت کنیم، باید جوانان را جدی بگیریم و از آنان حمایت کنیم تا با فعالیت در حوزه های مختلف، کشور را به سمت تعالی سوق دهند.

بیمارستان تحقیقات و فناوری توسعه و پیشرفت خاورمیانه دانشگاه علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر