کد خبر: 819385 A

رئیس هیئت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور خبر داد؛

رئیس هیات مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور اعلام کرد: براساس برآوردهای انجام شده، ٦٠٠ میلیارد تومان برای ساخت و بهره‌برداری این بیمارستان مورد نیاز است که تاکنون یک پنجم این اعتبار ،به میزان٥٠ میلیارد تومان با مشارکت نیکوکاران از سوی خیرین جمع‌آوری و هزینه شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، محمد هادی  ایمانیه در جمع خبرنگاران  با اشاره به مجاورت مرکز سرطان جنوب کشور با بیمارستان پیوند اعضا گفت: اگرچه در سال‌های دور، متوسط عمر افراد ٣٠ تا ٣٥ سال بوده اما امروزه با اقدامات پیشگیرانه و درمانی متوسط طول عمر به ٧٠ تا ٨٠ سال افزایش یافته  که به همین نسبت شانس ابتلا به بیماری سرطان نیز افزایش یافته است.

وی افزود: ساخت یک مرکز فوق تخصصی سرطان در استان فارس به عنوان یک نیاز احساس می‌شد و در این راستا با حمایت‌های مرحوم آیت‌الله ایمانی؛ نماینده سابق ولی‌فقیه در فارس، فرمانده سابق سپاه فجر و مدیرکل اوقاف و امور خیریه وقت فارس برای ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور در شیراز تصمیم گیری شد.

رئیس هیات مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور همچنین اعلام کرد در آینده‌ای نزدیک با حمایت سپاه فجر فارس خاکبرداری فاز دوم این  بیمارستان به صورت عام المنفعه انجام می شود.

ایمانیه هزینه هر تخت از این بیمارستان بدون تجهیزات را ٦٠٠ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای این بیمارستان هزار تخت‌خوابی، ٦٠٠ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تامین این میزان شاهد بهره‌برداری کامل از این مرکز تا سه سال آینده هستیم.

وی خواستار حمایت شهرداری و شورای شهر شیراز در ساخت این بیماستان شد و گفت: قرار است تا ساخت کامل این بیمارستان با همکاری اوقاف و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در محل مجتمع درمانی پژوهشی ابوعلی سینا واقع در صدرا محل درمان و نگهداری بیماران سرطانی راه‌اندازی شود که تحقق این مهم در گرو کمک شهرداری شیراز خواهد بود.

 

استان فارس بیمارستان روابط عمومی سرطان هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر