کد خبر: 819344 A

با حضور وزیر ارشاد برگزار می شود؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برگزاری یادروز حافظ با حضور فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش ایلنا صابر سهرابی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز برنامه های یادروز از روز 18 مهر، گفت: ویژه برنامه یادروز حافظ شامگاه 19 مهر در محل آرامگاه این شاعر جهانی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های یاد روز حافظ از روز هجده مهر با افتتاح نمایشگاه نگارگری رضوان کریمی از هنرمندان کشوری در محل تالار حافظ، آغاز خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه برنامه اصلی ساعت 19 روز 19 مهر در محل آرامگاه حافظ با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، ادامه داد: در این مراسم استاندار فارس، نماینده ولی فقیه در فارس، شماری از هنرمندان، نویسندگان، پژوهشگران و ادیبان حاضر خواهند بود.

سهرابی با بیان اینکه به دستور استاندار فارس از هفت سفیر برای شرکت در مراسم یادروز حافظ دعوت شده که هنوز پاسخ نداده اند، گفت: یکی دیگر از برنامه ها، برپایی نمایشگاه خوشنویسی از روز 20 مهر در نگارخانه تار و پود خواهد بود.

وی تصریح کرد: تلاش شده که تمام برنامه های پیش بینی شده متناسب با ایام اربعین حسینی است  لذا اجرای موسیقی با حضور آقای محمد معتمدی و یک نی نواز خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین از اجرای برنامه هایی همزمان در 29 شهرستان استان در روز 20 مهرماه ویژه بزرگداشت حافظ خبر داد و گفت: امسال رونمایی از یک کتاب در برنامه ویژه یادروز حافظ خبر داد.

سهرابی یکی از برنامه‌ها را برگزاری نمایشگاه خوشنویسی از آثار خوشنویسان استان فارس هم خبر داد و گفت: روز بیست مهرماه، گلباران مقبره حافظ با حضور فرهنگ دوستان، ویژه برنامه های دانش آموزی و فرهنگیان و .... از دیگر برنامه ها خواهد بود.

 

استان فارس فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نماینده ولی فقیه در فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر