کد خبر: 818808 A

دبیر کمیته امنیت هوایی فارس:

دبیر کمیته امنیت هوایی استان فارس با اشاره به اینکه تخلف ریزپرنده‌ها در آسمان قابل اغماض و چشم پوشی نیست، از علاقمندان به این حوزه خواست تا از پرواز دستگاه بدون مجوز خودداری کنند.

به گزارش ایلنا محمدصادق سلطانی‌نژاد در دومین همایش پهبادهای غیرنظامی فارس در شیراز گفت: تنها مرجع صدور مجوز پرواز ریز پرنده و پهبادهای غیرنظامی، اداره‌کل فرودگاه‌ها به نمایندگی از سازمان هواپیمایی کشور است.

وی به دستورالعمل و قوانین امنیتی شورای امنیت کشور که در سال ٩٦ به استانداری‌ها ابلاغ شده اشاره کرد و افزود: هر گونه پهباد و ریز پرنده برای انجام خدمات اعم از کشاورزی، نقشه برداری و ...نیازمند دریافت مجوز است و هر گونه تخلف از سوی دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی پیگیری و به مراجع قضایی گزارش داده خواهد شد.

سلطانی‌نژاد با یادآوری این موضوع که دستورالعمل شورای امنیت کشور در بعد صدور مجوز صادر شده است، گفت: هر دستگاهی که نیازمند استفاده از پهباد و ریز پرنده باشد باید درخواست خود را به شورای تامین دهد.

وی تاکید کرد: صدور گواهی غیر از سازمان هواپیمایی برای خلبان ریز پرنده و پهباد غیرنظامی قابل قبول نیست؛ افراد علاقه مند پهباد غیرنظامی را از طریق شرکت‌های مجاز تامین و خریداری کنند، در صورت تخلف دستگاه ضبط خواهد شد.

سلطانی‌نژاد با بیان اینکه اخیرا دستورالعمل مقابله با ریز پرنده‌های غیر مجاز به دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی صادر شده است، گفت: استعلامی از شورای امنیت کشور در خصوص ساماندهی مجوز و صدور پلاک پهباد غیرنظامی کرده‌ایم و این شورا نیز اعلام کرده که تنها سازمان هواپیمایی کشور و شورای تامین استان و شهرستانها موظف به صدور مجوز پرواز هستند.

وی با بیان اینکه پلاک گذاری و شناسایی ریز پرنده‌ها و پهبادهای غیرنظامی در  آسمان این استان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: این مهم از طریق شورای امنیت کشور در حال انجام است و با صدور مجوز به صورت مقطعی انجام می‌شود.

 

 

استان فارس پرنده شورای امنیت کشاورزی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر