کد خبر: 815709 A

محبوب پناهی مطرح کرد:

عضو هیأت مدیره و معاون فنی و برنامه ریزی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با تاکید بر اهمیت ضمانت نامه های صادره از سوی این صندوق و تفاهم با بانک‌های عامل گفت: با استفاده صحیح و بجا از این ضمانت نامه ها بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی کوچک رفع می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس ،محبوب پناهی در نشست با سرمایه گذاران و فعالان صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیرازبا بیان اینکه وظیفه این صندوق طبق اساسنامه آن، تضمین درصدی از اصل و سود اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک است گفت: با مطالعات و بررسی های انجام شده جهت مرتفع شدن  بخشی از نیازهای صنعتگران، علاوه بر ضمانت نامه های اعتباری که به نفع بانک ها صادر می‌شود، انواع ضمانت نامه پیمانکاری نظیر ضمانت نامه‌های شرکت در مزایده و مناقصه، ضمانت نامه حسن انجار کار و ضمانت نامه پیش پرداخت به سبد محصولات صندوق اضافه شده است که با شرایطی سهل تر و کم هزینه تر از بانک ها در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

معاون فنی و برنامه ریزی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک  با اشاره به اینکه کارکردها و حمایت های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، محدود به کمک‌های متعارف در شرایط عادی نیست گفت: در شرایط اضطرار ناشی از حوادث غیرمترقبه نظیر وقوع زلزله و سیل نیز، این صندوق خود را موظف به انجام کمک های خارج از روندهای معمول به واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده کرده است .

پناهی تصریح کرد: با حمایت های وزارت صمت و پیگیری های خوبی که صورت گرفت مقرر شد که از این به بعد ضمانت نامه های صادره از این صندوق که تا گذشته 70 درصد تسهیلات دریافتی توسط واحد تولیدی صنایع کوچک را مورد حمایت قرار می داد، به 90 درصد افزایش دهد که این امر مراحل پایانی خود را طی می کند.

وی گفت: در سال 97 و در مجموع با  293 فقره ضمانت نامه صادره، تسهیلات صنعتی بالغ بر 2 هزار و 140 میلیارد ریال که مورد درخواست واحدهای کوچک و متوسط صنعتی در سطح کشور بوده است را ضمانت کرده ایم.

صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، با توجه به فعالیت‌های خود در حوزه‌های گوناگون صنعتی و نیز صنایع معدنی و فلزی خدمات و تسهیلاتی در زمینه صدور ضمانت‌نامه‌ها تا سقف 30میلیارد ریال ارائه می‌کند

استان فارس سرمایه گذاری صنایع کوچک معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر