کد خبر: 815396 A

به همت شهرداری شیراز:

کلنگ احداث المان مقبره مطهر شهدای گمنام در تپه نورالشهدا با حضور شهرداری شیراز، رئیس و اعضای شورای شهر وجمعی از مسئولان نظامی و انتظامی با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به زمین زده شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اسکندرپور شهدا را ثروت کشور ایران دانست و افزود: هر کشوری ثروتی دارد که مردم کشور با اتکا به آن ثروت به آینده امیدوارم می شوند، بزرگترین ثروتی که ایران دارد میراث عظیمی است که از شهدای هشت سال دفاع مقدس باقی مانده است.

وی خطاب به سرداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حاضر در این آیین اضافه کرد: امروز با هر دیدگاه، قومیت، زبان و در هر کجای این مرز و بوم که هستیم با افتخار شهدا را قهرمانان کشور می دانیم.

شهردار شیراز که طی دوران دفاع مقدس در جبهه های نبرد حضور داشته، با یادآوری روزهای سخت جنگ تحمیلی گفت: آن شرایط سخت با همت و در کنار هم بودن سپری شد. جنگ را با موشک های پیشرفته اداره نکردیم بلکه جنگ با همت بلند جوانان این کشور و وحدت حول محور رهبر کبیر انقلاب اداره شد. امروز نیز در کنار هم بودن خواست دلسوزان انقلاب و شهدا است، اگر در کنار یکدیگر باشیم مطمئن باشید دشمن خارجی کاری نمی تواند بکند.

اسکندرپور با تاکید بر اینکه هر وقت بین مردم دسته بندی و خط کشی کردیم، آسیب دیدیم، افزود: مگر می شود ملتی به قهرمانانش افتخار نکند؟ همه مردم با هر تفکر و دیدگاهی به حضور شهدا افتخار می کنند.

باید در عمل به مسیر شهدا پایبند باشیم

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این آیین کلنگ زنی گفت: در کنار برنامه‌های بزرگداشت دفاع مقدس، لازم است همه ما از خود بپرسیم که آیا ما در عمل هم در مسیر صاحبان و خلق‌کنندگان این مناسبت‌ها حرکت می‌کنیم یا خیر.

سید عبدالرزاق موسوی با بیان اینکه برپایی برنامه‌های مناسبتی ازجمله حضور در جوار قبور مبارک شهدا، همه مصداق ذکر و یادآوری برای همه ما است، اظهار داشت: شهدای ما نیازی به مراسمات ما ندارند چرا که هدف آنان قرب الهی بوده و به آن هم رسیده‌اند و هیچ چیز دیگری جایگزین آن نمی‌شود؛ بلکه این ما هستیم که به آنها نیاز داریم و اگر احترامی هم به شهدا و جانبازان گذاشته شود، نتیجه آن به خود ما برمی‌گردد و در واقع احترام به خودمان و زندگی خودمان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ما برای ادامه راه آنان، باید همیشه آنان را یاد کنیم که این کار برای تذکر است؛ بزرگداشت آنان باید سبب انتقال فرهنگی باشد که آنان از خودشان به جای گذاشتند؛ باید سبب ترویج روحیه‌ی ایثار و شهادت در ما شود.

موسوی با تأکید بر درس گرفتن عملی از شهدا و دفاع مقدس، افزود: اگر بخواهیم در عمل یاد شهدا را نگه داریم باید به وصیت‌نامه‌های آنها رجوع کنیم و ببینیم آنها برای چه هدفی پا در مسیری گذاشتند که یا شهید شدند و یا از بخشی از جان یا عمر عزیزشان عبور کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تقدیر از کار ارزشمند شهرداری برای برگزاری این برنامه، تأکید کرد: در این مناسبت‌هایی که حاضر می‌شویم، ما حتما باید به خودمان هم رجوع کنیم و از خودمان بپرسیم که آیا ما در عمل در مسیر صاحبان این مناسبت‌ها حرکت می کنیم یا نه؛ آیا عملکرد ما در عمل در دفاع از ارزش‌ها و مسیر آنها هست یا خیر؟

موسوی با یادآوری اینکه تنها حقی که خداوند نمی‌بخشد، حق‌الناس است، افزود: حق‌الناس مصادیق زیادی دارد که باید با حساسیت تمام مورد توجه قرار گیرد؛ شاید اینکه ما مسئولان حقوق مردم را رعایت می‌کنیم یا خیر یکی از مهمترین سئوالاتی باشد که باید از خود بپرسیم.

وی اضافه کرد: من معتقدم که یک دلیل این است که ما در عمل به راه واقعی شهدا توجه نکردیم و گرنه هیچ دلیلی وجود نداشت که چنین گرفتار شویم.

وی تأکید کرد: بعد از این واکاوی هم باید تلاش کنیم که در عمل وظایف خودمان را آنطور که رضایت خداوند و مردم است انجام دهیم که همین خواست واقعی شهدا است.

انقلاب ثروت زمین شورای شهر شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر