کد خبر: 814863 A

توسط شهرداری شیراز انجام می شود:

شهرداری شیراز هشتاد میلیارد ریال به عنوان دیه به خانواده جان باختگان سیل فروردین امسال پرداخت می کند.

به گزارش ایلنا، با توجه به وقوع حادثه غم انگیز سیل ۵ فروردین سال ۹۸ دروازه قران شیراز و جان باختگان جمعی از هموطنان و همشهریان شیرازی در این حادثه و اوج میهمان‌نوازی و روحیه ایثارگری مردم شیراز در کمک به حادثه دیدگان که برگ زرینی بود بر تاریخ انسانیت و انسان دوستی این خطه از سرزمین، شهرداری شیراز نیز به منظور همراهی با این حرکت ارزشمند مردم، برای کاهش الام وارد‌شده برخانواده اسیب‌دیدگان و جبران بخشی از آثار ایجاد شده و با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر تهیه لایحه پرداخت دیه جان باختگان سیل ۵ فروردین سال ۹۸ این لایحه به شورا ارائه و تصویب شد.

مستند به نامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس و نامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فارس پرداخت دیه از سوی شهرداری صرفا اقدامی داوطلبانه بوده و قرینه و دلیلی مبنی بر تقصیر شهرداری نیست.

با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود که از محل ماده۱۶ بودجه شهرداری نسبت به پرداخت دیه جان‌باختگان سیل ۵ فروردین دروازه قرآن شهر شیراز اقدام کند.

بر این اساس مقرر شد مبلغ ۸۰ میلیارد ریال در یکی از ردیفهای اعتباری بودجه ۹۸ شهرداری کسر و به ردیف اعتباری ماده۱۶ دستورالعمل نحوه هزینه کردبودجه شهرداری اضافه شود.

 

خانواده دیه سیل شهرداری قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر