کد خبر: 814855 A

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان فارس بر رصد فعالیت‌ های انتخاباتی تاکید کرد و گفت: با متخلفان در این حوزه برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در اولین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی دادگستری استان فارس، اظهار داشت: با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، لازم است برنامه ریزی ویژه‌ ای در خصوص پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات انتخاباتی انجام شود.

وی رصد فعالیت‌های انتخاباتی را یکی از راهکار‌های پیشگیرانه در وقوع جرائم انتخاباتی به ویژه در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: جرائم و تخلفات انجام شده در حوزه انتخابات بدون نوبت و با اولویت رسیدگی می‌ شوند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس وظایف و رسالت مهم این ستاد را پیشگیری از تخلفات و جرائم عنوان کرد و گفت : این ستاد با حضور ئیس کل دادگستری، رئیس ستاد انتخابات، معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، دبیر ستاد انتخابات، دادستان مرکز استان، مسئول دانشگاه و نهاد‌ها در مراکز استان ها، اطلاعات، سپاه، نیروی انتظامی صدا و سیما، ارشاد، شورای نگهبان و سازمان قضایی نیرو‌های مسلح است تشکیل و در راستای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با برنامه ریزی به صورت هدفمند اقدام می نماید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه قوه قضایییه با هرگونه اخلال و بی نظمی احتمالی در انتخابات به صورت قاطعانه و در چارچوب قانونبرخورد می کند، افزود: دستگاه‌ های امنیتی و اطلاعاتی استان تخلفات احتمالی را رصد می‌کنند و با متخلفان بدون اغماض برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه همه قضات و شورای قضایی استان با تلاش مستمر و جهادی خود اهتمام لازم را دارند ، تصریح کرد: امیدواریم همه دستگاه‌ها و نهادها با همدلی و وفاق اجتماعی، نسبت به برگزاری انتخاباتی سالم گام بردارند و انتخابات امسال در کمال امنیت و سلا مت پر شور‌تر از دوره‌ های قبل برگزار خواهد شد.

رئیس کل دادگستری فارس در پایان از رسانه‌ ها خواست در زمینه تبلیغات انتخاباتی دقت لازم و کافی داشته باشند و از فرد و یا اشخاص خاصی حمایت نکنند.

 

استان فارس رئیس کل دادگستری استان رسانه نیروی انتظامی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر