کد خبر: 814695 A

با همکاری دولت و بخش خصوصی صورت گرفت؛

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی در شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان فارس در شیراز گشایش یافت.

به گزارش ایلنا، سید محمود موسوی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: با همکاری دولت، بخش خصوصی موفق به برپایی سیزدهمین نمایشگاه پس از گذشت دو سال توقف شدیم.

وی دلیل برگزاری آیین افتتاحیه این نمایشگاه در دانشکده نفت، گاز و پتروشمیی دانشگاه شیراز را پاسداشت حوزه نفت در محیطی علمی عنوان کرد.

موسوی گفت: با وجود حاکمیت تحریم‌ها و محدودیت‌های صادرات و مواد اولیه، اما برگزار کنندگان نمایشگاه به سمت فرآوری و تولید بهینه پیش می‌روند. 

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با بیان اینکه همزمان با این نمایشگاه، نمایشگاه تجهیزات بیمارستانی و بهداشتی نیز در حال برپایی است افزود: این دو نمایشگاه به مدت چهار روز و از ساعت 10 صبح تا 18 بعدازظهر برای بازدیدکنندگان فعال است.

موسوی بیان کرد: 70 درصد از مشارکت‌کنندگان این رویداد از استان فارس و مابقی از سایر استان‌های کشور با 114 شرکت هستند همچنین 13هیئت خارجی برای حضور و بازدید از نمایشگاه دعوت شده‌اند.

رامین قلمبر مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران هم در ادامه این مراسم بیان کرد: از سال ٩٣ با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبرانقلاب، برنامه‌ریزی‌هایی توسط وزیر نفت در خصوص ساخت کالا‌های پرمصرف و استراتژیک در دستور کار قرار گرفت و ١٠ گروه خانواده پرمصرف در این باره مشخص شدند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این پروژه‌ها که به پروژه‌های دهگانه معروف شد، این بود که تولید کنندگان داخلی از حالت تولید مهندسی معکوس خارج و به سمت تولید فناورانه هدایت شوند و به همین منظور برای اولین بار در تاریخ کشور، مدل جدیدی برای ارزیابی شرکت‌های زیر مجموعه نفتی ارائه کردیم.

مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران گفت: با استفاده از ارزیابی حاصل از خود اظهاری این شرکت‌ها، یک نقشه راه در قالب سطح توانمندی، ساخت و مدیریت برای شرکت‌ها تدوین شد.

دزفولی افزود: پس از شناسایی شرکت‌های توانمند، با برگزاری مناقصه، ٥١ قرارداد به ارزش تقریبی بیش از ٤٣٠ میلیارد تومان منعقد شد که در ادامه با ایجاد تحریم‌های نفتی و خروج آمریکا از برجام، شرکت‌های خارجی از کشور خارج شدند و یکی دو پروژه را با اخلال در کار مواجه کردند.

وی با اعلام این مهم که هم‌اکنون پروژه‌های دهگانه با پیشرفت ۵۷ درصدی روبه‌رو هستند، گفت: برای اولین بار برای شرکت‌های حاضر در اجرای پروژه‌ها، درصدی مشخص در قرارداد‌ها به منظور ضمانت جهت رسیدن به نقشه راه در نظر گرفته شد تا تولید فناورانه را حتما انجام دهند و شرکت‌ها نیز موظف به گرفتن گواهینامه محصول خود شدند.

مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران بیان کرد: ۱۶ شرکت در قرارداد‌های ما مشارکت دارند که به اذعان خود آنها، کیفیت عملیات آنها با سال‌های قبل قابل مقایسه نیست.

دزفولی در بخشی از سخنان خود به حمایت شرکت ملی نفت از سازندگان داخلی هم اشاره و تاکید کرد که خرید خارجی تمام شرکت‌های نفتی و سازمان‌های دولتی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران ممنوع شده است.

وی همچنین اعلام کرد که شرکت‌ها و سازندگانی که تمایل به تامین کالا و خدمات شرکت نفت هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت نفت نسبت به خود اظهاری اقدام کنند.

مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالای شرکت ملی نفت ایران اضافه کرد که شرکت ملی نفت ایران برای اولین بار لیست کالا‌های داخلی را مناقصه کرده است.

استان فارس گاز نفت نفت و گاز نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر