کد خبر: 813640 A

هاشمی مطرح کرد:

مدیر کل امور مالیاتی فارس با تاکید بر الزام پزشکان به نصب و استفاده از پایانه فروش از ابتدای مهرماه، اعلام کرد: براساس بند (ی) تبصره (6) قانون بودجه سال 1398، صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال جاری بوده اند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی امور مالیاتی فارس، ناصر هاشمی افزود: با توجه به فراهم کردن بسترهای مناسب فنی و همچنین برگزاری نشست های مختلف با نظام پزشکی و ارائه آموزش های لازم و اطلاع رسانی از طرق مختلف جهت آگاه سازی پزشکان به تکالیف خود در این خصوص، موکدا یادآور می شود در صورت عدم نصب و استفاده از دستگاه POS ، از ابتدای مهرماه مشمول جرایم خواهند شد.

مدیر کل امور مالیاتی فارس تاکید کرد: با توجه به جرم انگاری موارد فرار مالیاتی در ماده 274 قانون مالیات های مستقیم و مجازات‌های تعیین شده و در راستای شفاف سازی درآمدهای واقعی ، از تمامی ظرفیت های قانونی در راستای برخورد قاطع با مرتکبان فرار مالیاتی استفاده خواهد شد.

هاشمی یادآور شد: استفاده از دستگاه pos دیگران ، استفاده از حساب بانکی دیگران و استفاده از pos صندوقهای قرض الحسنه و موسسات خیریه تخلف و جرم مالیاتی محسوب می شود .

وی افزود: در صورت شناسایی موارد مربوط به فرار مالیاتی و یا اطلاع رسانی شهروندان از طریق تماس با مرکز ارتباط مردمی 1526 و یا گزارشات مکتوب در این خصوص با مرتکبان فرار مالیاتی برابر قانون برخورد خواهد شد و اصل بر اجرای قانون از سوی تمامی افراد جامعه و تحقق عدالت مالیاتی است .

مدیر کل امور مالیاتی فارس اظهار داشت: در دستگاه کارتخوانی که به نظام مالیاتی متصل شده باشد آرم سازمان مالیاتی و شماره اختصاصی که توسط سیستم سازمان مالیاتی به دستگاه POS اختصاص داده شده است در فیش استخراج شده از دستگاه، قابل رویت است و شهروندان می توانند در هنگام مراجعه به مراکز درمانی در صورت عدم نصب دستگاه POS و یا عدم مشاهده آرم و عنوان سازمان مالیاتی کشوردر فیش ارائه شده توسط دستگاه از طریق مرکز ارتباط مردمی 1526 موارد را اطلاع دهند.

هاشمی خاطر نشان کرد : برابر با ماده 9 آیین نامه تبصره 2 ماده 169 ق.م.م بانک مرکزی مکلف است تا پایان امسال با هماهنگی و همکاری سازمان امور مالیاتی به تمامی دستگاههای POS یک شناسه یکتای اقتصادی متناسب با فعالیت اقتصادی آن دستگاه، اختصاص دهد و تا پایان امسال هر دستگاهی که شناسه مورد تایید نظام مالیاتی را اخذ نکرده باشد از مدار سرویس خارج شده و متوقف می شود.

آیین نامه جامعه مالیات دامپزشکی قانون بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر