کد خبر: 813299 A

با هدف حمایت از رونق تولید انجام شد؛

رئیس‌کل دادگستری استان و معاونین قضایی دادگستری فارس از چهار واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهر زرقان بازدید و در جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی که با حضور تولیدکنندگان برگزار شد به بررسی مشکلات این واحدها پرداختند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس در این بازدید که با هدف حمایت قضایی و حقوقی از واحدهای صنعتی در راستای تحقق رونق تولید و با حضور رئیس کل دادگستری، مسئولان قضایی و اجرای محلی  برگزار شد، مسئولان از ٤ واحدی تولیدی فعال و غیر فعال شهرک صنعتی آب باریک زرقان دیدن کردند.

در این دیدار نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس در جلسه مشترک با صنعتگران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ٨ سال دفاع مقدس به موضوعات مختلفی از جمله مطالبات کارگری،بدهی‌های مالی و معوقات بانکی، کمبود سرمایه در گردش، مسائل حقوقی و قضایی با بانک‌ها و مسائل مالیاتی پرداختند و مهمترین مشکلات مطرح شده توسط صاحبان واحدهای صنعتی را بررسی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در نشست با فعالان صنعتی این منطقه با اشاره به اینکه برخی واحدهای صنعتی این منطقه با اندک بهانه ای غیر فعال هستند تأکید کرد: در دورانی که در جنگ اقتصادی تمام عیاری به سر می بریم باید تلاش کنیم با نهایت همکاری و تعامل موانع بخش تولید را از سر راه برداریم .

وی با اشاره به اهتمام دستگاه قضایی برای تحقق رونق تولید، از بررسی مسائل و مشکلات مربوط به واحدهای صنعتی در ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دادگستری خبر داد و گفت: در این ستاد به مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی به‌صورت دقیق و کارشناسی شده و در چارچوب مقررات و حدود قانون رسیدگی و راهکارهایی برای رفع مشکلات و موانع تولید ارائه می‌شود.

رئیس‌شورای قضایی فارس در جمع تولیدکنندگان منطقه‌صنعتی زرقان افزود: ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس که با  حضور مسئولان عالی قضایی و دستگاه‌های وابسته به قوه قضائیه و همچنین برخی سازمان ها و نهاد های اجرایی مرتبط با حوزه تولید و صنعت  استان تشکیل می‌شود، دارای ظرفیت مناسبی است تا علاوه بر رصد و پایش وضعیت واحدهای صنعتی، گام‌های مؤثری در زمینه حمایت از  رونق تولید و رفع مشکلات بردارد.

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به این‌که تعطیلی هر واحد صنعتی و تولیدی زیان جبران ناپذیری را به لحاظ اقتصادی و اجتماعی در پی دارد، گفت: دستگاه قضایی تمامی تلاش خود را انجام خواهد داد تا در راستای تحقق شعار سال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی ریاست قوه قضاییه با درنظر گرفتن ساز و کارهای قانونی، مشکلات حقوقی واحدهای تولیدی را برطرف کند.

وی در پایان از تولیدگنندگان خواست ضمن رعایت حقوق کارگران و پرداخت به موقع مطالبات آنان  با رعایت استانداردهای زیست محیطی، رعایت بهداشت و ایمنی کار و همچنین استانداردهای تولید تعامل سازنده و دوسویه را ایجاد کنند.

اقتصاد مقاومتی رئیس کل دادگستری استان مشکلات دادگستری سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر