کد خبر: 810281 A

استاندار فارس مطرح کرد:

استاندار فارس با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری، انتخابات را عرصه ای برای تبلور امر به معروف و نهی از منکر برشمرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در اولین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر استان فارس فریضه امر به معروف و نهی از منکر را نیاز امروز جامعه دانست و عنوان کرد: امر به معروف دعوت‌ به همه نیکی‌ها و نهی از منکر  پرهیز از همه زشتی‌ها است بر مبنای فطرت انسان ها است.

وی با تاکید بر اینکه هدف اساسی امر به معروف و نهی از منکر رضای حق تعالی و اصلاح امور جامعه است، افزود: تحقق این هدف نیازمند اندیشیدن، برنامه ریزی و یافتن راهکارهای مناسب و عملی کردن این راهکارها بر اساس تدبیر است.

رحیمی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر دارای اثرات مثبتی در جامعه است، خاطرنشان کرد: عزت و سربلندی جامعه اسلامی در سایه این فریضه پایدارتر  خواهد شد؛ از این رو هر یک از ما باید تلاشی بیش از گذشته با ترویج خوبی‌ها و کاهش منکرات ، از این عزتمندی حفاظت و حراست کنیم.

نماینده عالی دولت هدف همه انبیا و اولیا الهی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: در سایه این امر واجب امنیت که نیاز اساس جامعه است، برقرار شده و کسب حلال رونق می‌یابد.

رحیمی با بیان اینکه باید با اندیشه و تفکر بهترین و موثرترین روش‌های ترویج و ارائه امر به معروف و نهی از منکر را به کار بگیریم ، اظهار کرد: حسن برخورد ، حسن خلق ، جلب اعتماد مخاطب ، در نظر گرفتن شرایط روحی و روانی مخاطب، احترام به عقاید شخصی و هدف قرار دادن منکر به جای شخصی که مرتکب آن  شده است  در اثر گذاری امر به معروف و نهی از منکر موثر خواهد بود.

استاندار فارس بیان کرد: در ادارات و دستگاه‌ها بایدها همان امور معروف و نبایدها منکرات هستند.

وی  این بایدها و نبایدها را در سه وجه برخورد ارباب رجوع، ارتباط با همکاران و انجام وظایف سازمانی دسته بندی کرد و افزود:  تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت و کرامت آنها، خوش رویی،  پاسخگویی به مطالبات مردم، کسب رضایت مردم، رعایت عدالت و انصاف اخلاق و تواضع و اینکه واقعا اعتقاد داشته باشیم مردم ارباب ما هستند از جمله این بایدها و امور معروف در ادارات و دستگاه‌ها است.

رحیمی همچنین تبعیض در ارائه  خدمات، اخاذی، رشوه خواری، سفارشی عمل کردن در انجام خدمات، سرگردان کردن مردم در انجام امور اداری و افشای اسرار محرمانه ارباب رجوع از جمله نبایدها و منکراتی است که باید با جدیت در ادارات از آنها پرهیز شود.

رحیمی همچنین بر لزوم هماهنگی عمل و گفتار در تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

  وی ابراز امیدواری کرد جامعه اسلامی که هدف معصومین ، امام(ره) و رهبر معظم انقلاب بوده و شهدای زیادی نیز در این راه جان خود را تقدیم کرده اند  محقق شود و همه ما ترویج کننده بهترین ارزش های انسانی در جامعه باشیم.

استاندار فارس تصریح کرد: رعایت حقوق مردم از سوی همه نهادها، رعایت انصاف و عدالت در خطابه ها و تریبون ها،  ترویج امید آفرینی و اخلاق اسلامی، دوری از سیاه نمایی، عدم استفاده از امکانات در تخریب دیگران از جمله اقداماتی است که در فضای انتخابات ترویج و تحقق امر به معروف و نهی از منکر را در پی خواهد داشت.

امر به معروف و نهی از منکر انتخابات جامعه جامعه اسلامی نهی از منکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر