کد خبر: 809956 A

ایلنا خبر می‌دهد؛

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه در پرونده های حقوقی تا زمانی که اجرائیه صادر نشود هیچ اموالی توقیف نمی شود ، گفت: درجلسه شورای پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری که با مسئولان مرتبط در کارخانه روغن نباتی نرگس شیراز برگزار شد مقرر شد فعلا بانک اجرائیه ای علیه کارگران صادر نکند.

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در گفت و گو با ایلنا گفت: مسئولان کارگران‌ کارخانه روغن‌نباتی نرگس شیراز وامی را به اسم کارگران  از بانک مهر اقتصاد دریافت می‌کنند که به دلیل نپرداختن اقساط آن در موعد مقرر ، بانک  دادخواستی را به شورای حل اختلاف شیراز ارائه می دهد که در نهایت رایی علیه کارگران صادر می شود.

وی با بیان اینکه در تلاشیم که اجرائیه‌ای برای توقیف اموال برای کارگران روغن نباتی شیراز صادر نشود افزود: از مسئولان بانک درخواست کردیم فعلا هیچ اجرائیه‌ای برای توقیف اموال کارگران صادر نکنند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه رونق تولید و فعالیت کارخانه روغن نباتی شیراز اولویت مهم دادگستری استان محسوب می شود ادامه داد: هر زمان که قرار شد اموال کارگران توقیف شود به طور حتم دادگستری ورود پیدا می کند.

موسوی ادامه داد: در صورتی که مشکل کارگران حل نشود دستگاه قضایی استان به طور حتم به سراغ  ضمانت کنندگان وام  و کسانی که وام را به اسم کارگران گرفتند ، می روند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت های تولید در منطقه ویژه اقتصادی کاهش یافته است ادامه داد: اگرچه در بعضی از مناطق شاهد کاهش ظرفیت واحدهای تولیدی و کارخانه های استان هستیم اما در شرایط فعلی سه الی چهار کارخانه جهت بررسی و حل مشکلات و رونق تولید به مجموعه دادگستری مراجعه کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به فرار شهردار سابق صدرا ادامه داد: موضوع در حال بررسی است اما هنوز نمی توان این موضوع را قطعی دانست .

رئیس کل دادگستری فارس با بیان  اینکه در حال بررسی صحت و سقم موضوع فرار شهردار سابق صدرا هستیم ادامه داد: اگرچه خبرهایی مبنی بر خروج آقای قائدی شهردار اسبق صدرا  به دست ما رسیده، اما در حال حاضر در تلاشیم تا با راستی آزمایی بتوانیم موضوع را به صورت دقیق بررسی کنیم.

موسوی تصریح کرد: چنانچه خروجی هم انجام شده  از مبادی غیر رسمی است.

 

استان فارس اقتصاد مقاومتی دادگستری روغن نباتی رئیس کل دادگستری شهر صدرا فرار شهردار سایق صدرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر