کد خبر: 808198 A

به دلیل شکستگی کتف؛

خلیل طریقت پیما که به پهلوان عقاب شهرت دارد در بیمارستانی در شیراز بستری شد و از مردم می خواهد برایش دعا کنند.

به گزارش ایلنا، پهلوان با همان روحیه ای که نشات گرفته از منش پهلوانی است، در روی تخت بیمارستان دراز کشیده می گوید: با دعای خیر مردم با بیماری می‌جنگنم و در این شب‌های عزاداری سالار شهیدان برای همه بیماران آرزوی شفای عاجل دارم .

خلیل طریقت پیما اعلام کرد که حدود ۲ ماه پیش در حال پیاده روی روزانه به ناگاه به زمین خورد و کتفش آسیب دید.

پهلوان ادامه داد : پس از این حادثه با نظر پزشکان تحت مداوا بودم اما یک هفته ای است بر اثر عفونت در کتف در بیمارستان بستری شدم.

وی با اشاره به اینکه هرچه دارم با عنایت خداوند بدست آورده ام، اظهار داشت: هم اینک هم توکلم به خداست و از اینکه مردم لطف دارند و جویای احوالم می شوند سپاسگزارم که فراموش نشده ام.

پهلوان گفت: طی دوران پهلوانی صدمات زیادی دیده ام و هم اینک هم با این بیماری دست وپنجه نرم می کنم و شکستش می دهم.

گفتنی است خلیل طریقت‌پیما معروف به پهلوان عقاب پس از سال‌ها دوری از زادگاهش در سن ۹۵ سالگی به شیراز بازگشته است.

خلیل عقاب چندب پیش در گفت و گویی گفته بود «شهرداری تهران دیگر اجازه نداد در این شهر کارم را ادامه دهم و سرانجام مجبور شدم وسایلم را جمع کنم و برای همیشه به شیراز بیایم. انتظار داشتم با من که در این راه استخوان خرد کرده و برای کشورم زحمت کشیدم برخوردی مناسب و در خور شان‌ام می کردند و خوشحالم که دوباره به زادگاه برگشتم و ای کاش زودتر این اتفاق می‌افتاد و می خواهم دوباره با حمایت مسئولان سیرک را در شیراز راه اندازی کنم.»

بلندکردن وزنه ۴۵۰ کیلویی با دندان، عبور کامیون و اتوبوس از روی سینه، گذاشتن سنگ ۲ تنی بر روی سینه و تحمل ضربات پتک ، پیچادن آهن به دور دست ،خم کردن تیرآهن ۱۴ و ۱۲ با گردن، مهار ۲ خودرو سنگین ارتش از حرکت، بلند کردن فیل ۲ تنی با فاصله ۵۰ سانتی از زمین  اجرای نمایش در سیرک با حیوانات همچون شیر و خرس از جمله کارهای نمایشی این پهلوان شیرازی است.

اتوبوس پیاده روی خودرو شهرداری تهران شیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر