کد خبر: 807663 A

سرپرست تیم دانش آموزی مسابقات جهانی رباتیک فارس خبر داد:

سرپرست تیم دانش آموزی مسابقات جهانی رباتیک استان فارس از حضور دانش آموز شیرازی به شانزدهمین مسابقات جهانی رباتیک خبرداد و گفت: از 11 تیم انتخابی کشور دانش آموزان استان فارس توانستند 7 سهمیه این مسابقات جهانی را بدست آوردند.

به گزارش ایلنا هادی تیزدست  با اعلام اینکه دانش آموزان شیرازی به عنوان نمایندگان استان فارس از سال 2016 تاکنون توانسته اند در هر دوره از مسابقات جهانی سهمیه حضور را کسب  وبرای ایران افتخار آفرینی کنند اظهار داشت:امسال نیز دانش آموزان شیرازی به عنوان نمایندگان استان فارس از 11سهمیه کشوری شانزدهیمن مسابقات جهانی رباتیک به عنوان بیشترین استان دریافت سهمیه این مسابقات از شیراز بود که این دانش آموزان در آبان ماه امسال در مجارستان به رقابت می پردازند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای نخستین مرتبه دانش آموزان شیرازی توانستند در سال 2016 در کشور هند با در دست داشتن پرچم پرافتخار جمهوری استلامی ایران با بیش از ۶۷ کشور دنیا رقابت کردندافزود:حاصل این افتخارات موجب شده هم اینک تیم دانش آموزی لگوی آموزشی شیراز درهر دوره از مسابقات با در دست داشتن پرچم ایران افتخار آفرینی کند .

وی که پیشرفت این گروه‌ها را در گرو حمایت‌های مالی دانست و گفت: اگر از این استعدادها حمایت شود می‌توانیم در دوره‌های بعد شرکت کنندگان بیشتری را برای سرفرازی فارس به مسابقات اعزام کنیم.

تیزدست یادآورشد:طی چهار سال گذشته تا کنون 43 تیم از ایران در مسابقات بین‌المللی رباتیک اعزام شده اند که سهم استان فارس 19 تیم بوده است.

سرپرست تیم دانش آموزی مسابقات جهانی رباتیک استان فارس با ابراز امیدورای گفت: ایران هنوز نتواسنته در این مسابقات به مدال دست یابد که در تلاش هستیم تیم دانش آموزان شیراز بتوانند به عنوان اولین مدال آوران ایرانی مدال های رنگارنگ را بر سینه خود بیاندازند.

وی مهارت حل مسئله و خلاقیت در میان دانش آموزان را از مهم‌ترین اهداف مجموعه لگوی آموزشی دانست و گفت: نیاز اساسی دانش آموزان به خلاقیت به منظور حل مسائل گوناگونی که با آنها مواجه می‌شوند نیازی کتمان ناپذیر است.

تیزدست ادامه داد: در شرایطی که امروزه توانگران و دانشمندان مهم‌ترین راز موفقیت را داشتن خلاقیت می دانند، موسسه لگوی آموزشی با علم به این موضوع و درک درست از شرایط زمان خود و با بهره‌گیری از با کیفیت ترین ابزار آموزشی در حوزه پرورش مهارت حل مسئله توانسته است موج بزرگی را در کشور ایجاد کند.

به گفته مدیر موسسه لگوی آموزشی فارس در این دوره از مسابقات جهانی رباتیک که به میزبانی کشور مجارستان برگزار می شود دانش آموزان در ۳گروه رگولار، فوتبال، اوپن به رقابت می پردازند.

تیزدست اضافه کرد: دانش‌آموزان راه یافته به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ مجارستان متشکل از محمد مهدی زائری ،علی ذبیحی،هومن فتوت ، آرتین کاردانپور ، طاها تعصب ،اتسز قریشی نژاد ، محمدرضا جوکار، امیر کشتکاران،پرهام بنان خواه ، سامی باقری، پارسا دهقانی ،اشکان طاهری ،علی رودکی ، نوید منصوری مقدم ،پرهان خجند ، بهراد ابراهیمی اروند زارع ، بنیامین نیک ورز و آریا گلکاری هستند که با همراهی امیر تهور ، محمد ناظر مظفری به عنوان مربی در ابان ماه به مجارستان اعزام می شوند.

 

استان فارس خلاقیت دانش آموز دانش آموزان مسابقات جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر