کد خبر: 807393 A

امام جمعه شیراز:

نماینده ولی فقیه در فارس به موضوع انتخابات اشاره کرد و افزود: نباید افراد فاسد را انتخاب کنیم، بلکه باید افرادی را به میدان مدیریت بفرستیم که در چهارچوب دین و اسلام حرکت کرده و پشت به مردم نکند، اگر این افراد را انتخاب کنیم هر روز آینده ما بهتر از دیروز می‌شود.

به گزارش ایلنا آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز در خطبه‌های نمازجمعه شیراز، با تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: متاسفانه برخی همانند یزید در جامعه شرب خمر کرده و یا اقدام به سگ‌بازی، میمون بازی و بدحجابی می‌کنند که باید با اینها نیز برخورد قاطع شود.

دژکام بیان کرد: این ملت بیش از 40 سال محکم در مقابل انحراف‌ها ایستاده است و از این پس نیز در مقابل انحراف‌ها ایستادگی کرده و اجازه گسترش آن را نمی‌دهد.

امام جمعه شیراز در خطبه‌های نخست نمازجمعه با تاکید بر توجه به پررنگ کردن مسائل فرهنگی و مذهبی بیان کرد: شیراز شهر آرامش، متانت و تحول است و اگر در مواردی شاهد لطمه‌خوردن برخی مسائل فرهنگی و مذهبی هستیم باید ببینیم چه شده است، باید به اینها حواس‌مان جمع باشد.

وی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین نیز گفت: زیارت اربعین جزو نشانه‌های مومن است و حرکت 20 میلیونی مردم به سمت مراسم حرم مطهر اباعبدالله‌الحسین(ع) و قرائت زیارت اربعین نشانه این مهم است.

دژکام همچنین خواستار توجه عزاداران حسینی به اقامه نماز شد و تصریح کرد: هیات‌های مذهبی باید تلاش کنند ظهر تاسوعا و عاشورا در هرجایی هستند، نماز را به جماعت بپا دارند و این موضوه مهم را در جامعه پررنگ کنیم.

امام جمعه شیراز با تشریح ویژگی‌ها و نشانه‌های مومن افزود: باید تلاش کنیم نشانه مومن و ایمان را در جامعه افزایش داده و همه بتوانیم جزو خدمتگذاران به دین مبین اسلام بوده و سبک زندگی اسلامی را نیز ترویج دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با تاکید بر جلوگیری از انجام منکرات در جامعه گفت: باید با شرب خمر، سگ‌بازی و بدحجابی برخورد قاطع شود.

انتخابات دین محرم ولی فقیه اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر