کد خبر: 806916 A

رئیس اداره منابع طبیعی سپیدان خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سپیدان گفت: سه باب کوره غیرمجاز تولید زغال جنگلی در بخش بیضا شهرستان سپیدان شناسایی و پلمپ شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس علیرضا رحمتی با اعلام این خبر گفت:بر اساس گزارشات واصله وتحقیقات بعمل آمده تعداد سه باب کوره غیر مجاز تولید زغال جنگلی در روستای "عزآباد" بخش بیضا شهرستان سپیدان کشف و پلمب شد. 

وی افزود: اجرای این حکم با دستور مقامات قضایی و همکاری عوامل انتظامی صادر و در این راستا انبار و ٣ باب کوره زغالی مکشوفه پلمپ و متخلفان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

 وی گفت: در بازرسی از این کوره ها تعداد ١٩ کیسه زغال بلوط کشف و ضبط شد.

رحمتی با اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب مردم و جوامع محلی درشناسایی متخلفان اظهار داشت: حفاظت ازعرصه های منابع طبیعی جز با مشارکت مردم امکان پذیر نخواهد بود.

وی ضمن هشدار جدی به متجاوزان و قاچاقچیان زغال در عرصه‌های طبیعی شهرستان سپیدان گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی با کوچکترین تخریب در این عرصه ها به شدت برخورد خواهد کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از مردم و ساکنین مجاور عرصه های منابع طبیعی خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک به تخلف از جمله آتش سوزی و یا تخریل و تصرف ، مراتب را به شماره تلفن  ١٥٠٤ یگان امداد طبیعت اطلاع دهند.

بر اساس ماده ٤٢ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگلها و مراتع، احداث هر گونه کوره زغال در مجاورت جنگل ممنوع بوده و متخلفان علاوه بر پرداخت جزای نقدی به یک تا شش ماه حبس تادیبی نیز محکوم خواهند شد.

 

 

جنگل شماره تلفن طبیعت منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر