کد خبر: 805901 A

شهردار شیراز خبر داد:

شهردار شیراز از تلاش برای افتتاح پروژه چپگرد صدرا، تقاطع مهدیه – امیرکبیر، بزرگراه مهدیه و تقاطع شهید رودکی در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر  اسکندرپور در بازدید از پروژه چپگرد صدرا گفت: هم اکنون مراحل اجرای پروژه سرعت قابل قبولی دارد و با برنامه ریزی های انجام شده طی ماه های آتی نیز سرعت اجرای آن افزایش می یابد.

وی با اعلام اینکه تلاش داریم در دهه فجر 98 چپگرد صدرا به بهره‌برداری برسد، افزود: طول این پروژه 900 متر است و بهره برداری از آن موجب روانی ترافیک در محدوده خروجی می شود.

شهردار شیراز بر لزوم افزایش سرعت تکمیل پروژه چپگرد صدرا تاکید کرد و افزود: با بهره برداری از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در مسیر خروجی صدرا به سمت شیراز، تردد روان و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان در این مسیر خواهیم شد.

اسکندرپور در بازدید از پروژه بزرگراه مهدیه گفت: این پروژه به طول دو هزار و 200 متر و عرض 55 متر در اراضی پشت کارخانه سیمان واقع شده و تقاطع مهدیه - امیرکبیر درورودی جنوب غربی شیراز را به تقاطع شهید رودکی در کمربندی متصل می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه احداث بزرگراه مهدیه نیازمند حجم بالایی از کار اجرایی همچون 35 هزار متر مربع سنگ ریزی و 700 هزار متر مکعب خاکریزی است اما با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم در دهه فجر این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

اسکندرپور خطاب به مهندسان و رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی باید به گونه ای برای اجرای پروژه مهدیه برنامه ریزی شود که در سه ماه آینده پروژه درصد قابل توجهی پیشرفت داشته باشد.

شهردار شیراز همچنین در بازدید از تقاطع شهید رودکی عنوان کرد: فاز نخست این پروژه همزمان با هفته دولت سال گذشته به بهره برداری رسید و هم اکنون مراحل اجرایی پل دوم و سوم در حال انجام است.

اسکندرپور با اشاره به ترافیک عبوری خودروهای سبک و سنگین در محور کمربندی افزود: با توجه به وجود این ترافیک، عملیات تکمیل تقاطع شهید رودکی سخت است اما تلاش داریم در دهه فجر پل دو و سه را به بهره برداری برسانیم.

وی از تلاش برای بهره برداری از تقاطع مهدیه – امیرکبیر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: سرعت اجرای تقاطع مهدیه – امیرکبیر، تقاطع شهید رودکی و بزرگراه مهدیه باید به گونه ای باشد که در دهه فجر شاهد بهره برداری از هر سه پروژه به منظور تکمیل رینگ پیرامونی شیراز باشیم.

همچنین در این بازدید  شکوهیان رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز گفت: تاکنون 50 درصد از عملیات خاکبرداری و کوه بری فاز دو و سه تقاطع شهید رودکی انجام شده است و با برنامه ریزی انجام شده و تجهیز ماشین آلات تا پایان دی ماه عملیات کوه بری این تقاطع به پایان می‌رسد.

 شکوهیان 700 هزار متر مکعب خاکریزی بزرگراه مهدیه را معادل 6 هزار کامیون دانست.

 

بزرگراه دولت دهه فجر دی ماه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر