کد خبر: 804993 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس مطرح کرد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس به سهم اشتغال ٥.٨ درصدی اشتغال کشور توسط تعاونی‌ها اشاره و اعلام کرد که تعاونی‌های فارس ٣.٩ سهم اشتغال استان را به خود اختصاص داده و در این باره رتبه چهارم کشور را دارد.

به گزارش ایلنا سهراب مختاری در چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر فارس به وجود پنج هزار و ٦٦٥ تعاونی در استان اشاره کرد و افزود: دو هزار و ٢٥ تعاونی آن در دولت تدبیر و امید تشکیل شده است.

مختاری تصریح کرد: یکهزار و ٧٣٠ تعاونی از مجموع کل تعاونی‌های فارس در بخش خدمات، یکهزار و ٣٥٢ تعاونی در حوزه کشاورزی، یکهزار و ١٠٩ تعاونی در حوزه صنعت و مابقی در سایر فعالیت‌ها شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه  این استان به لحاظ تعداد تعاونی‌های مسکن، رتبه ششم کشور را دارد، تعداد اعضای تعاونی‌های فارس را ٥٠٩ هزار و ٩٢٠ نفر اعلام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به اینکه کسب رتبه دوم کشور در تشکیل تعاونی‌های بانوان در اختیار استان فارس است، تصریح کرد: بخش صنعت بالاترین تعداد تعاونی‌های بانوان را به خود اختصاص داده است.

به گفته مختاری، استان فارس تنها استان کشور است که تعاون روستا را در شیراز تشکیل داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، رشد ٥٠ درصدی بخش آموزش و کسب رتبه پنجم کشوری در تسهیلات پرداخت شده به تعاونی‌ها را از توفیقات شاخص اداره‌کل متبوع در سال گذشته برشمرد.

مختاری تصریح کرد: در سال گذشته ٦٢٠ میلیارد تومان تسهیلات در قالب اشتغال فراگیر، روستایی و حمایتی توزیع شد.

وی به برخی شاخص‌های عمومی و اختصاصی اعمال شده برای معرفی تعاونی‌های برتر استان نیز اشاره نمود و نداشتن بدهی بیمه و مالیاتی، داشتن سربرگ و تراز مثبت در سال را از جمله شاخص‌های عمومی و میزان سرمایه، میزان صادرات و تعداد شاغلین را از شاخص‌های تخصصی ذکر کرد.

معاون تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس هم در ادامه گفت: استان فارس بالاترین تعداد تعاونی‌های دانش بنیان کشور را به خود اختصاص داده است. سعید رضا عابد افزود: تا پایان امسال٤٠ تعاونی نخبگان به مجموع تعاونی‌های استان اضافه می‌شود.

 

سعید رضا عابد به طرح جامع نظارت که از سال ٩٧ در دستور کار قرار گرفته هم اشاره کرد و افزود:  در جهت تسریع امور به پرونده بالغ بر ١٠٠ شرکت تعاونی رسیدگی شده و پرونده ٢٣ تعاونی نیز به مراجع قضایی معرفی شده است.

به گزار ایلنا در چهاردهمین جشنواره تعاونی‌های برتر فارس، تعاونی هایی که موفق به کسب بالاترین شاخص‌های عمومی و تخصصی اعلامی شده بودند، معرفی شدند.

 

اشتغال دولت سرمایه کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر