کد خبر: 804977 A

شهرداری شیراز در راستای تحقق شعار انسان محوری فاز دو بوستان بعثت با دارا بودن مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، زمین والیبال، بسکتبال، پارکور، تنیس خاکی، تنیس روی میز و محوطه ورزش صبحگاهی با اعتباری بالغ بر 63 میلیارد تومان افتتاح کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز،  حیدر اسکندرپور  آیین افتتاح فاز دو بوستان بعثت گفت: این پروژه ترکیبی از کاربری های ورزشی، فرهنگی و فضای سبز است و به شهرداران مناطق گفته ام که در هر یازده منطقه با توجه به ظرفیت های موجود نیز پروژه ای با کاربری های مختلف مثل فاز دو پارک بعثت احداث کنند.

شهردار شیراز با بیان اینکه رویکرد مجموعه مدیریت شهری اجرای پروژه هایی در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است؛ گفت: از این رو فاز دو بوستان بعثت شامل مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری و زمین های ورزشی را احداث کردیم.

اسکندر پور خاطرنشان کرد: مسیر دوچرخه سواری کوهستان در محدوده شهرداری منطقه 6 و مسیر دوچرخه سواری حاشیه رودخانه خشک در محدوده مناطق هفت و 11 از جمله پروژه های ورزشی – تفریحی در حال اجرای شیراز است.

وی با اشاره به رویکرد «شیراز شهر سبز پایدار، شهروند فرهنگ مدار» گفت: شیراز دارای ظرفیت غنی باغات قصردشت و سابقه فرهنگی درخشان است که می تواند به ثروت و مایه افتخار این شهر تبدیل شود. امروز وظیفه ما و سایر دستگاه های متولی حفظ باغات قصردشت به عنوان گنجینه عظیم زیست محیطی و ثروت عمومی شیراز است.

وی شیراز را دارای فرهنگ درخشان و سابقه تمدنی طولانی دانست و افزود: در مدیریت شهری معتقدیم که می توان این ظرفیت فرهنگی شهر شیراز را تعالی بخشید و از آن به عنوان فرصت جدید برای این کلانشهر در عرصه های ملی و بین المللی استفاده کرد. از این رو افتتاح پروژه های فرهنگی همچون فرهنگسرای حکمت و اتمام عملیات عمرانی فرهنگسرای بهمن بیگی در بلوار طلاییه نمود عملی این دیدگاه و آغاز مسیر است.

اسکندرپور عنوان کرد: حضور اعضای شورای شهر در آیین افتتاح فاز دو پارک بعثت، فرهنگسرای حکمت و سایر پروژه های شهرداری شیراز که در هفته دولت افتتاح شد، نشانگر حمایت منتخبین شهروندان از پروژه های فرهنگی و ورزشی است.

بوستان بعثت افزایش آرامش شهروندان را به ارمغان می آورد

عبدالرزاق موسوی رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آیین گفت: فاز دوم بوستان بعثت فضایی ورزشی و تفریحی به منظور آرامش شهروندان فراهم کرده است و از مجموعه شهرداری برای احداث این بوستان تقدیر و تشکر می کنم.

لیلا دودمان عضو شورای اسلامی شهر شیراز و ناظر شورا در شهرداری منطقه یک در آیین افتتاح بوستان بعثت عنوان کرد: سیاست های افزایش شادکامی و سعادت مندی شهروندان از رویکردهای کشورهای توسعه یافته می باشد و یکی از شاخص های این سیاست استفاده از فضاهای عمومی همچون بوستان ها برای افزایش تعامل شهروندان است.

دودمان خاطرنشان کرد: در مجموعه مدیریت شهری تلاش داریم با افزایش فضاهای تفریحی، ورزشی و تعاملی همچون فاز دوم بوستان بعثت به سیاست شادکامی و سعادت مندی شهروندان توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

پیاده روی دوچرخه سواری زمین شهرداری تنیس خاکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر