کد خبر: 802177 A

همزمان با هفته دولت:

آیین افتتاح مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی بیماران پروانه ای(EB)، همزمان با دومین روز از هفته دولت، در بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع) برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مشاورعالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: این مرکز به عنوان یکی از مراکز پیشرفته در زمینه کمک به بیماران پروانه ای، خاص و بی بضاعت است که با بیهوشی، خدمات دندانپزشکی و تمامی مسایل مربوط به سلامت دندان در این مرکز ارایه می شود.

سیدمنصور کشفی افزود: با توجه به محدودیت این مراکز در سطح کشور، این مرکز می تواند کمک شایانی در منطقه جنوب کشور برای خدمت رسانی به بیماران پروانه ای، خاص و بی بضاعت به ویژه بیماران استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و هرمزگان باشد.

او ادامه داد: ارایه خدمات دندانپزشکی به این بیماران بسیار حساس و منحصر به فرد است و نیاز به یک محیط آرام و ریکاوری دارد که در این مرکز، تمام امکانات آن فراهم شده است.

کشفی بیان کرد: در گذشته بیماران خاص و پروانه ای برای دریافت خدمات دندانپزشکی به تهران مراجعه می کردند، اما با تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با افتتاح این مرکز، دیگر نیاز بیماران به مراجعه به خارج از استان نیست که این امر مهم، از نظر اقتصادی به نفع بیماران است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این آیین گفت: این مرکز به عنوان مجهزترین مرکز جامع خدمات دندانپزشکی به بیماران پروانه ای و خاص، اهمیت بسیاری برای ارایه خدمات به این نوع بیماران دارد.

عبدالخالق کشاورزی بیماری پروانه ای را بیماری دشواری عنوان کرد که اقدامات درمانی آن به سختی انجام می شود و نیاز به اعمال تحت بیهوشی دارد.

او ادامه داد: در بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)، خدمات پانسمان سوختگی، اعمال جراحی EB و درمان های پوست ارایه می شد که با ارایه خدمات دندانپزشکی، این چرخه تکامل یافته و تمامی خدمات درمانی به بیماران EB جنوب کشور انجام می شود.

کشاورزی اضافه کرد: در این مرکز با تعرفه دولتی، خدمات بیهوشی، ریکاوری، پانسمان زخم، مراقبت های پس از عمل و اعمال جراحی ترمیمی به صورت متمرکز به بیماران پروانه ای ارایه می شود.

 

بیمارستان جراحی دولت کهگیلویه و بویراحمد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر