کد خبر: 802105 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: از زمان فصل برداشت گندم تاکنون مقدار ۶۴۵ هزار و ۸۶۰ تن گندم از کشاورزان استان فارس خریداری شده است و کار خرید در مناطق شمالی استان که به علت سردسیر بودن زمان برداشت گندم طولانی تر است همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، یدالله رحمانی در جلسه  ستاد هماهنگی خرید گندم استان بیان داشت: با توجه به فصل برداشت گندم در سطح  استان فارس، همه مراکز خرید گندم مربوط به شرکت های تعاون روستایی و سازمان غله استان  آماده دریافت و خرید گندم از کشاورزان هستند.

وی افزود: نظارت دقیق بر خرید گندم  توسط بازرسان و عوامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 3 و بازرسان  سازمان جهاد کشاورزی فارس و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان صورت می گیرد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اضافه کرد: با توجه به وجود واسطه ها و دلالان که اقدام به خرید و فروش غیر قانونی گندم می نمایند، حمل و نقل گندم تنها با مجوز سازمان غله و خدمات بازرگانی  صورت می گیرد و کارخانجات نیز بایستی هماهنگی لازم را با شرکت غله به عمل آورند.

رحمانی همچنین به کشاورزان توصیه کرد گندم خود را فقط به مراکز مجاز خرید گندم تحویل دهند و جهت جلوگیری از عواقب احتمالی، از فروش گندم خود به دلالان و واسطه‌ها خودداری کنند.

یدالله رحمانی اظهار کرد: تاکنون مبلغ 10400 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده است که 94 درصد بهای گندم خریداری شده است؛ همچنین تاکنون بیش از 25 هزار تن کلزا و سه هزار و 66 تن گلرنگ نیز  در سال زراعی جاری از کشاورزان خریداری و بهای آن کامل پرداخت شده است.

 

استان فارس خرید و فروش کشاورزان گندم برداشت گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر