کد خبر: 800837 A

امامی مطرح کرد:

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر شیراز با اشاره به مشکلات حاشیه‌نشینی و ضرورت ساماندهی حریم شیراز افزود: رفع مشکلات عمومی و پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ناشی از این وضعیت به بسیج امکانات و دستورات حاکمیتی نیازمند است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، «نوذر امامی» با اشاره به برگزاری ۱۰ جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با موضوع بررسی مشکلات حریم شهر شیراز، کمبود نیرو به عنوان حریم‌بان را یکی از مشکلات شهرداری در این حوزه عنوان کرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: در راستای بکارگیری نیروهای موثر برای ساماندهی وضعیت حریم و با توجه به تراکم منابع انسانی در مناطق، نیروهای مورد نیاز واحدهای حریم‌بانی از نیروهای موجود در مناطق تامین خواهد شد.

وی کمبود امکانات در مناطق دارای حریم را از دیگر مشکلات ساماندهی وضعیت حریم برشمرد و افزود: مقرر شد برای رفع تخلفات در عرصه حرایم در مواقع بحرانی با اعلام منطقه، پشتیبانی لجستیکی توسط معاونت خدمات شهری شهرداری انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز از تشکیل کارگروه ویژه حریم شهر شیراز با حضور دستگاه‌های متولی خبر داد و تصریح کرد: به منظور بررسی کارشناسی مشکلات حریم، در این کارگروه معاون شهرسازی و خدمات شهری شهرداری، شهرداران مناطق ۳، ۵، ۷، ۹ و ۱۰، نماینده‌ استانداری، دستگاه قضایی، فرمانداری، بخشداری، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و دو نفر از اعضای کمیسیون به عنوان ناظر حضور خواهند داشت.

امامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رفع مشکلات ناشی از حاشیه‌نشینی به بسیج امکانات و دستورات حاکمیتی نیازمند است مقرر شد جلسه‌ی اتی کمیسیون با حضور استاندار برگزار شود.

بسیج حاشیه نشینی شورای اسلامی شهر مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر