کد خبر: 800587 A

فرمانداری شیراز اعلام کرد:

فرماندار شیراز گفت: با توجه به اعلام کتبی و شفاهی شورای شهر در پاسخ به نامه فرمانداری مبنی از خودداری رئیس شورا از امضای صورت‌جلسه هیات رئیسه، خدشه‌ای بر انتخابات وارد نیست.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، اعضای هیات رئیسه جدید شورای اسلامی شهر شیراز امروز -چهارشنبه30 مردادماه- با محمدرضا امیری فرماندار شهرستان شیراز دیدار و گفت و گو کردند.

سید عبدالرزاق موسوی رئیس منتخب شورای اسلامی شهر شیراز در دیدار اعضای هیأت رییسه این شورا با فرماندار شهرستان شیراز گفت: در سال سوم به بیشترین همکاری و ارتباط با فرمانداری نیاز داریم.

وی نقش فرماندار شهرستان در توسعه را بسیار برجسته ارزیابی کرد و گفت: در اولین اقدام تلاش برای حفظ انسجام داخلی شورای شهر را دنبال می‌کنیم و ارتباط با مجموعه‌های خارج از شورا با اولویت فرمانداری گام دوم است.

موسوی اظهار کرد: برنامه یکساله شورای شهر شیراز برای سال سوم را ظرف یک ماه تنظیم و تصویب می‌کنیم علاقه مندیم دغدغه مجموعه مدیران استان و شهرستان را داشته باشیم و امیدواریم تاثیر آن به زودی برای مردم ملموس باشد.

وی بیان داشت: هیات رئیسه جدید شورای شهر شیراز به دنبال ارائه خدمات و آرامش به شهر است.

فرماندار شیراز افزود: لازم است هر مدیر و نهادی به جایگاه خود و دیگران توجه داشته باشد و البته باید بداند هر سازمان برای کسب موفقیت خود لازم است به عنوان یک خرده سیستم از سیستم های بزرگتر، با محیط اطراف در تعامل مستمر باشد؛ به ویژه اینکه فلسفه وجودی همه بخش های عمومی اعم از حاکمیت دولت و سازمان های محلی نظیر شورا و شهرداری، ارائه خدمت مطلوب به مردم است بنابراین برای انجام این خدمتگزاری گریزی جز هماهنگی، انسجام و تعامل با رعایت مقررات نیست.

امیری در خصوص روند برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز اظهار داشت: از آنجا که دعوتنامه اعضای شورای اسلامی و همچنین طرح دو فوریتی، با امضای نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به فرمانداری واصل شده بود، فرمانداری بر اساس تکلیف قانونی مبنی بر نظارت بر حسن اجرای قانون شوراها، مقررات را به شورا یادآور شد. مقرراتی که بیان می دارد زمانی که رئیس شورا در جلسه حضور داشته باشد، امضای تمامی مکاتبات و اداره جلسات به عهده وی است.

 

انتخابات شورای شهر شهرداری فرماندار شهرستان شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر