کد خبر: 800120 A

حجت الاسلام موسوی مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: نظر کارشناسان رسمی دادگستری در سرنوشت و تصمیم گیری مقام قضایی نقش بسزایی دارد چرا که اظهار نظر صحیح کارشناسان به اجرای عدالت، احقاق حق و ایجاد امنیت پایدار کمک می کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در نشست هم اندیشی مشترک قضات و مسئولان قضایی فارس با کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس و کمیسیون های شبه قضایی با تبریک ایام دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم، ضمن قدردانی از هیأت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس به ویژه مهندس دادخواه رئیس این کانون گفت: رئیس و هیأت مدیره کانون کارشناسان در سالم سازی مجموعه و همچنین عدالت تقسیم کار و ارجاع پرونده ها به منظور کارشناسی تلاش های فراوانی داشته اند و این امر نشأت گرفته از دیدگاه مدیریتی و حمایتی وی نسبت به مجموعه تحت مدیریت است.

وی به نشست هم اندیشی کارشناسان رسمی دادگستری با آیت اله رئیسی ریاست معظم قوه قضائیه نیز اشاره کرد وگفت: رئیس معظم قوه قضائیه به برخی از مسائل و چالش های حوزه کارشناسی و پرونده های قضایی پرداخته و توصیه ها و دستوراتی را نیز برای حل مشکلات صادر کردند. 

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه به رویکرد تحولی جدید دستگاه قضایی مورد جامعه قرار گرفته است تصریح کرد: قضات و کارکنان دستگاه قضایی با ارائه خدمات وکانون کارشناسان رسمی دادگستری با کارشناسی عادلانه خود باید تلاش کنند امید مردم به اجرای عدالت و احقاق حق تقویت شود و همان گونه که دستگاه قضایی مبارزه با فساد را از درون آغاز کرده مسئولان کانون کارشناسان و سایر نهادها و دستگاه ها نیز باید با فساد مقابله کنند.

 حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به این که وقت و زمان  مردم ارزشمند است تأکید کرد: در بررسی و نظرات کارشناسی پرونده های قضایی که به شما و سایر کمیسیون ها مانند کمیسیون ماده 100 ،کمیسیون آب و غیره  ارجاع داده شده است سرعت ببخشیده و با دقت نظر بالا  در زمان مناسب و وقتی که مشخص شده است پاسخ کارشناسی شده و  نظرات متقن دهید.

رئیس شورای قضایی استان فارس در نشست مشترک قضات دادگستری فارس با کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس اعضای کمیسیون های شبه قضایی خاطر نشان کرد: محکم و مستدل بودن نظرات کارشناسی منجر به اتقان آرای قضایی می شود و چنانچه نظر کارشناس و یا هیأت های کارشناسی محکم و متقن نباشد رأی دادگاه بدوی در مرحله تجدیدنظر مورد خدشه واقع می شود بنابراین در کارشناسی تمامی حواشی و ابعاد تخصصی موضوع مد نظر قرار گیرد .

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که شأن و جایگاه کارشناسان مهم و بسیار حساس است گفت: بدنه کانون کارشناسان رسمی دادگستری بدنه سالمی است و با معدود افرادی هم که می خواهند با کارشناسی های ناعادلانه بدنه کانون را مخدوش کنند باید برخورد شود.

رئیس کل دادگستری فارس گفت:کارشناسی شغل سخت و پر مسئولیتی است و کسانی که می خواهند گام در این عرصه بگذارند باید از ویژگی های اخلاقی برجسته و تقوای الهی برخوردار باشند.

 حجت الاسلام و المسلمین موسوی به تقویت بنیه علمی و به روز بودن کارشناسان در علوم مختلف اشاره کرد و از تلاش معاونت منابع انسانی دادگستری فارس در راستای آموزش و ارائه مطالب به روز و  مورد نیاز کارشناسان  طی دوره های آموزشی خبر داد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در پایان از تلاش ها و اقدامات کارشناسان رسمی دادگستری استان به ویژه کارشناسان حوزه خودرو و مسکن که در حادثه سیل شیراز بدون هیچ گونه چشم داشتی و به صورت رایگان کارشناسی کردند تشکر و قدردانی کرد.

 

 

استان فارس قوه قضائیه مسکن امنیت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر