کد خبر: 799411 A

جمالی نوبندگانی در گفت و گو با ایلنا:

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به اینکه آمریکایی ها بعد از اینکه متوجه شدند که نمی توانند کشور ایران را در کوتاه مدت از پا در بیاورند موضوع مذاکره را مطرح کردند گفت: هدف افرادی مانند ترامپ، جان بولتون و پمپئو از مذاکره رسیدن به یک توافق نیست بلکه آن ها از این مهم به عنوان یک عنصر فشار بر روی جمهوری اسلامی استفاده می کنند.

 محمد جواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه قبل از اعمال تحریم های پتروشیمی شاهد موضع گیری های متفاوت از سوی ایالت متحده بودیم افزود: 12 شرطی که توسط پمپئو اعلام شد بیانگر این موضوع است که آنها قصد دخالت در کشور مستقلی مانند ایران را دارند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از گذشته تاکنون همواره در تلاشند تا سخت‌ترین، هوشمندانه‌ترین تحریم ها را علیه کشور ایران اجرا کنند گفت: آمریکایی‌ها با پیوست‌های روانی و استفاده از شبکه‌های تلویزیونی، مجازی و عوامل داخلی و خارجی که در اختیار دارند در تلاشند تا دل مردم ایران را خالی کنند.

نماینده فسا در مجلس با بیان اینکه ایران با 15 کشور به صورت آبی و خاکی همسایه است ادامه داد: با توجه به اینکه ایران با کشور های مذکور رابطه استراتژیک جغرافیایی دارد بنابراین در چنین شرایطی و در جهت پیشبرد اهداف‌مان به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که بتوانیم تحریم ها را دور بزنیم.

جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه هنوز عمده پتروشیمی‌های فعال استان فارس راه‌اندازی نشده است ادامه داد: این در حالی‌ است که عمده فعالیت تولیدی محصولات پتروشیمی توسط پتروشیمی مرودشت انجام می شود.

جمالی نوبندگانی بیان کرد: بعضی از نمایندگان استان در بعضی مسایل به جای اینکه رفیق هم باشند رقیب هم می شوند.

نماینده مردم فسا در مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان فارس تاکنون جلسات منظمی را جهت بررسی مشکلات برگزار نکرده اند ادامه داد:  نمایندگان استان فارس در مجلس کمتر جلسه ای را برگزار کردند که 18 نماینده استان در آن حضور داشته باشند .

وی با بیان اینکه اختلاف میان نمایندگان فارس در مجلس یک مشکل تاریخی است ادامه داد: این در حالی ا ست که در دوره نهم هم  نماینده مردم فارس در مجلس با یکدیگر متحد نبودند.

 

کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر