کد خبر: 798657 A

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس:

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس گفت: کم‌کاری های حوزه گردشگری بخش‌های مختلف را به رسانه ها اعلام می‌کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی اتاق بازرگانی فارس، سهراب شرفی در جلسه کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و ورزش اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: معضلات در استان فارس به ویژه در بخش گردشگری هویدا و مشهود است و دیگر زمان اینکه بنشینیم در جلسات و تنها بازگو کننده مشکلات باشیم گذشته و تنها با اقدام عملی می توانیم ایجاد کننده حرکت موثر و مفید باشیم.

وی افزود: در کمیسیون گردشگری اتاق ما به دنبال ارائه راهکار عملی برای کاهش معضلات و تسهیل شرایط اقتصادی استان هستیم.

شرفی اظهارداشت: عملکرد این کمیسیون باید برای همگان محسوس باشد زیرا بر این باوریم اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی استان باید بتواند نقش محوری خود را در بخش گردشگری استان به خوبی ایفا کند.

وی با بیان اینکه بهره گیری از خرد جمعی رویکرد فعالیت های ما در بخش گردشگری استان است اضافه کرد: برای توسعه استان و ایجاد رونق اقتصادی باید تعامل بین بخش خصوصی و دولتی ایجاد شود و هر بخش وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: اولویت ما کاهش ناهنجاری های اجتماعی که برگرفته از عدم اشتغال و بیکاری است، لذا وظیفه ما کاهش مشکلات و بهبود شرایط برای فعالیت اقتصادی در حوزه گردشگری است.

وی افزود: برخی از طرح های گردشگری در مناطق مختلف استان می تواند به توسعه گردشگری استان کمک کند لذا باید جنبه تشویقی داشته باشد و معتقدیم حرکت به سمت ایده های نو و حرف‌های ناب موجب می‌شود مسئولان مربوطه با نگرش جدید در پیگیری مطالبات اقدام کنند.

سولماز دهقانی رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز نیز با اشاره به اهمیت فضای مجازی در زمینه ارائه اطلاعات به گردشگر گفت: عملکرد فضای مجازی در حوزه گردشگری استان ضعیف است که این یک نقص محسوب می شود.

وی بیان کرد: یکی از دلایل وضعیت نامناسب توریسم سلامت را، عدم کارایی ساختار برخی کمیته ها در استان دانستند.

دهقانی با انتقاد از عدم اجرایی شدن طرح سایت گردشگری سلامت توسط علوم پزشکی پیشنهاد کرد، کمیسیون گردشگری اتاق به عنوان بخش خصوصی متولی این طرح باشد و در این خصوص از علوم پزشکی درخواست شود اطلاعات بارگزاری شده جهت استفاده بیماران و گردشگران در اختیار کمیسیون قرار دهد.

بخش خصوصی رسانه گردشگری گردشگری استان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر