کد خبر: 793591 A

برای اولین بار؛

مدیر مجتمع آموزشی فنی و حرفه‌ای امیرکبیر شیراز با اشاره به راه‌اندازی مجموعه سینما مهارت از برگزاری فستیوال فیلم های کوتاه با هدف ایجاد اشتغال در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیر پروش در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به موفقیت آموزشگاه فنی و حرفه ای امیرکبیر در کسب رتبه برتر در تمام آموزشگاه های فنی و حرفه ای سراسر کشور در ۶ مرداد برای ۷ سال متوالی عنوان کرد و گفت: آموزشگاه امیرکبیر از سال ۸۷ کار خود را آغاز کرد و از ابتدای سال ۹۶ مجتمع آموزشی امیر کبیر در کلیه رشته ها راه اندازی شد.

پروش با بیان اینکه جایگاه و زادگاه سینما مهارت شهر شیراز است؛ تصریح کرد: سینما مهارت اولین سینما در سطح دنیا است  که به پیشرفته ترین دوربین عکاسی و سینمایی مجهز است.

به گفته وی مجموعه سینما مهارت برای فستیوال جهانی در نظر گرفته شده است که از سراسر کشور فیلم هایی با موضوع اینکه یک جوان چه کارهایی باید انجام دهد که موفق به پیدا کردن شغل شود؛ ارسال می شود. 

پروش افزود: همچنین در این مرکز دوره جامع سینمایی پیشرفته برگزار می شود که بخشی به صورت بورسیه است و در مجموع سینما مهارت با هزینه ۷.۵ میلیارد تومان سینما مهارت افتتاح شد.

مدیر مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای امیرکبیر شیراز با بیان اینکه شیراز از هنر کمی عقب مانده است؛ ابراز کرد: این مرکز با پذیرش هنرجوهای بالای ۷ سال بیشترین ضریب اشتغال داشته و طی ۷ سال آموزشگاه اول شده است.

پروش با اشاره به اینکه سال گذشته حدود۵۰۰ نفر به واسطه آموزش‌های مرکز به اشتغال رسیده‌اند؛ اظهار داشت: مجتمع آموزشی با ۵۰۰ نیرو انسانی و رشته های به روز در خاورمیانه بی نظیر است و با کشورهای عمان و عراق قرارداد بین المللی دارد.

وی با اشاره به آموزش ۵۰ رشته و ۲ هزار و ۵۰۰ حرفه در این مجمتع آموزش عنوان کرد: بر اساس استعدادیابی ۸ ماهه ۲۰۰ نفر جذب و بورس کردیم.

به گفته مدیر مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای امیرکبیر کشور عراق و وزرای آن تمایل شدید برای فعالیت برون مرزی آموزشگاه دارند و درحال راه اندازی شعبه در خارج از کشور هستیم که تفاهمنامه آن انجام شده است.

پروش با بیان اینکه تعداد هنر آموزان در کل کشور ۶ هزار و ۵۰۰ نفر هستند؛ خاطرنشان کرد: در ۷ نقطه در تهران و شهرستان های استان شعبه داریم که در رشته های برق، الکترونیک، مکانیک، جوش، تاسیسات، کامپیوتر، عمران ،معماری، آسانسور  و رشته هنری سینما، عکاسی فوق حرفه ای، بازیگری، کارگردانی،  نقاشی و موسیقی آموزش می بینند.

اشتغال ایجاد اشتغال خاورمیانه عمان فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر