کد خبر: 792956 A

رئیس کل دادگستری استان فارس:

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: مسئولان قضایی و قضات در برخورد با فساد کوچکترین اغماضی نداشته باشند و با تعامل با سپاه، نیروی انتظامی و شورای تأمین با مفسدین به ویژه مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی،محتکران و گران فروشانی که موجبات بحران و نارضایتی مردم از نظام را فراهم کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در مراسم تکریم معارفه رئیس دادگستری و دادستان حوزه قضایی سروستان با گرامیداشت  یاد و خاطره 225 شهید دوران دفاع مقدس و 4 شهید مدافع حرم این شهرستان تصریح کرد: امنیت و آرامش امروز میهن اسلامی ما مرهون خون شهدای گرانقدر و تدبیر و درایت رهبر فرزانه انقلاب در اداره کردن  این کشور اسلامی است.

وی گفت: قضات در قضاوت با حوصله رفتار کنند و در برخورد با مراجعان به دستگاه قضا که مورد ظلم واقع شده اند صبر و گذشت زیادی داشته باشند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس بر مردمی بودن قضات تأکید کرد و گفت: هر چه به عنوان دستاورد های انقلاب است حاصل تلاش  همین مردم عزیز است چه در پیروزی و به ثمر رسیدن انقلاب و چه بعد از انقلاب و قضات باید صد درصد مردمی بوده و خود را خدمتگزار مردم بدانند و آن ها را تکریم کنند و رؤسای حوزه های قضایی ضمن برپایی ملاقات های مردمی هفتگی به طور منظم، پاسخگوی مراجعان باشند.

حجت الاسلام  موسوی در ادامه مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان سروستان بر حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش های آن نیز تأکید و خاطر نشان کرد: قضات در حفظ ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنند و نگذارند ارزش های والای  این نظام کم رنگ شود.

وی در ادامه  با اشاره به مبارزه و برخورد  قاطعانه با فساد اشاره کرد و گفت: بدنه نظام جمهوری اسلامی بدنه سالمی است اما  دشمنان نظام می خواهند با تبلیغات سوء در فضای مجازی  و با دسیسه و دشمنی ها، کل این نظام را فاسد نشان دهند.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان این که گسترش عدل ، احیای حقوق عامه ، آزادی های مشروع و عدالت در همه قسمت های دادگستری باید دیده شود گفت: مردمی که به دادگستری مراجعه می کنند باید عدالت واقعی را ببینند و با اطمینان از اجرای عدالت و احقاق حق به دادگاه مراجعه کنند و بدانند که به حق و حقوق واقعی خود می رسند. 

حجت الاسلام موسوی در این مراسم بر حفاظت و صیانت از اراضی ملی  و برخورد قاطع با زمین خواری نیز تأکید کرد و گفت: منابع طبیعی و زمین را باید برای آیندگان حفظ نمائیم و در این خصوص دادستان ها باید با قاطعیت با پدیده زمین خواری، کوه خواری و جنگل خواری مقابله کنند.

وی بر حفظ حقوق عامه و توجه بر اهمیت حقوق عامه مردم،آزادی های مشروع و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی از سوی دادستان های حوزه های قضایی و  نیز نظارت و سرکشی بر پاسگاه ها و کلانتری های تحت اختیار دادستان عمومی و انقلاب  آن شهرستان تأکید کرد.  

رئیس شورای قضایی استان فارس از استفاده و به کارگیری قضات جوان، فاضل و صالح در امور مهم قضایی خبر داد و گفت: تلاش شد در انتصابات رؤسا و دادستان های حوزه های قضایی و انتصابات جدید در دادگستری استان فارس با بررسی عملکرد قضایی قضات جوان ، سعی شده است موفق ترین و توانمندترین قضات  انتخاب شوند.

 در پایان این مراسم از اقدامات و زحمات  قاضی ابوذر اسدی رئیس دادگستری سابق حوزه قضایی سروستان با اهداء لوح تقدیر از سوی رئیس کل دادگستری فارس قدردانی و با حکم ریاست معظم قوه قضائیه مرتضی اسماعیلی دادستان سابق به عنوان رئیس دادگستری و قاسم محمدی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سروستان منصوب شد.

 

استان فارس تبلیغات معارفه نیروی انتظامی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر