کد خبر: 791113 A

رئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد:

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اهمیت نقش روساء و دادستان های حوزه های قضایی در امر مبارزه جدی و قاطع با فساد بر حمایت و پشتیبانی از روسا و دادستان‌های پیگیر در امر مبارزه با مفاسد تأکید کرد.

0به گزارش‌ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در مراسم تکریم و معارفه رئیس و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوانات با اشاره به سالگرد چهلمین سال برپایی نماز جمعه در ایران اسلامی بر حفظ و تقویت این سنگر بزرگ معنوی تأکید کرد و گفت: همه مسئولان موظف به تقویت این مراسم سیاسی- عبادی هستند و باید کاری کنیم که صفوف نماز جمعه همچون دهه 60 پر شکوه و دشمن شکن باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس همچنین با اشاره به سالروز عملیات مرصاد با بیان اینکه دشمنان انقلاب در جنگ سخت با به کارگیری هر شوه و روشی نتوانستند بر همت و اراده پولادین ملت ایران غلبه کنند گفت: بر همه آشکار است که دشمنان انقلاب و این مرز و بوم امروز از طریق جنگ اقتصادی و همچنین هجمه فرهنگی بخصوص در فضای مجازی تلاش می کنند فرهنگ دینی و وجهه اسلامی ایران را تحت تأثیر قرار دهند اما با توکل به خدا و آگاهی و بصیرت مردم و بخصوص جوانان این مرز و بوم در جنگ نرم و اقتصادی دشمن نیز نصرت خواهیم یافت.

وی راه استمرار این پیروزی های بزرگ را پیروی از مقتدا و رهبر و سکاندار این انقلاب و نظام خواند و افزود: صراط مستقیم ما همواره گام برداشتن در مسیر رهبری است.

رئیس شورای قضایی استان در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مسئولان قضایی، اجرای و مردم شهرستان بوانات با تأکید بر به اهمیت نقش روساء و دادستان های حوزه های قضای در امر مبارزه جدی و قاطع با فساد بیان داشت حمایت و پشتیبانی کامل و همه جانبه ای از روسا و دادستان های پیگیر در امر مبارزه با مفاسد خواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با تمجید از برنامه های ریاست معظم قوه قضائیه و بنیان نهادن طرح تحول در دستگاه قضایی توسط ایشان گفت: مجریان این طرح تحول مسئولین قضایی در سراسر کشور هستند و ما نیز به عنوان خدمتگزارن مردم شریف در مجموعه قضایی استان فارس تلاش خواهیم کرد برنامه های تحول گرایانه حضرت آیت الله رئیسی را با حساسیت اجرا نمائیم.

وی تکریم ارباب رجوع را یکی از مهمترین برنامه های طرح تحول در دستگاه قضایی ارزیابی کرد و با بیان اینکه احترام به ارباب رجوع و رعایت حرمت و کرامت انسانی مراجعان مورد تأکید ریاست معظم قوه قضائیه می باشد گفت: دادگاه ملجاء و پناهگاه مردم است بنابراین باید ضمن تلاش در راه دور نگهداشتن مجموعه قضایی از هر گونه فساد، جایگاه دستگاه قضایی در رسیدگی به محرومین و مستضعفین و کسانی که به هر طریق مورد ظلم واقع شده اند را بیش از همیشه تقویت کرد .

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین از تشدید نظارت های آشکار و پنهان در مجموعه قضایی استان خبر داد و افزود: گرچه بدنه کلی مجموعه قضایی و اداری دادگستری استان فارس سالم هستند اما این امر رافع مسئولیت ما در امر نظارت نیست و ما نظارت ها را در دوران جدید به صورت آشکار و پنهان بیش از گذشته در دستور کار قرار داده ایم. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حفظ حقوق بیت المال و و مبارزه با زمین خواری همواره از برنامه های اولویت دار در مجموعه قضایی بوده است و در دوران تحول قضایی باید دفاع از حقوق بیت المال به صورت ویژه توسط روسا و دادستان ها دنبال شود.

در پایان این مراسم رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیراز تلاش ها قاضی محسن مدرسی پور رئیس سابق حوزه قضایی بوانات، قاضی سید رضا حسینی را که پیش از این مسئولیت دادستانی عمومی و انقلاب را در این حوزه قضایی برعهده داشت به عنوان رئیس دادگستری این شهرستان معرفی کرد.

همچنین در این مراسم قاضی کاووس مردانه نیز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوانات معرفی شد.

استان فارس جنگ نماز جمعه دادگستری دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر