کد خبر: 789538 A

تلاش برای مهار آتش سوزی در ارتفاعات شهرستان ممسنی که از نیمه شب یکشنبه آغاز شده بود همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس شهرام منتصری که از ساعات اولیه در محل این آتش سوزی حضور داشته درگفتگوی تلفنی در خصوص وضعیت منطقه گفت:متاسفانه آتش سوزی از ساعت 22 شامگاه یکشنبه ابتدا در قسمتهایی از مناطق  هرایرز و تنگ بوان آغاز شد و به علت وزش شدید بادهای گرم و صعب العبور بودن منطقه و عدم دسترسی به ارتفاعات ، به سرعت بخش‌هایی از مناطق چشمه انجیر،آهن گاه و دشت گل این شهرستان را نیز درگیر خود کرد.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم با مدیریت بحران استانداری برای کمک و اعزام نیرو توسط بالگرد انجام و در حال حاضر با اعزام یک فروند بالگرد در این منطقه کار انتقال و هلی برن نیروها به ارتفاعات در حال انجام است.

منتصری درباره  آخرین اقدامات انجام شده در خصوص هدایت نیروها و عملیات اطفاء حریق در این منطقه اظهار داشت:دراین عملیات مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس، نیروهای ادارات مختلف شهرستان، فرمانداری و بخشداری‌ها ،نیروهای سپاه،بسیج،هلال احمر و مردم محلی به کمک نیروهای منابع طبیعی آمده و در منطقه حضور دارند و عملیات گسترده اطفاء حریق در ارتفاعات و نواحی اطراف منطقه با سرعت در حال انجام است .

وی اظهار داشت: در حال حاضر آتش سوزی تحت کنترل قرار گرفته و در برخی از مناطق نیز تا حد قابل توجهی مهار شده است.

به گفته مدیر کل منابع طبیعی فارس اطلاعات دقیق علت وقوع آتش سوزی و خسارتهای ناشی از آن توسط کارشناسان فنی حوزه منابع طبیعی بررسی و متعاقبا اعلام خواهد شد.

در ارتفاعات شهرستان ممسنی گونه‌های ارزشمند جنگلی و مرتعی شامل بلوط ، بادام کوهی، بنه، کیکم ، انواع گون و بسیاری گونه های با ارزش دارویی وجود دارد.

 

آتش سوزی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری مهار آتش سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر