کد خبر: 789041 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به دستور کار ابلاغی وزارت بهداشت مبنی بر لزوم ارائه بسته خدمتی به بیماران اوتیسم زیر هفت سال، از امضای قرارداد با مرکز توانبخشی ایثار فارس در این خصوص خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالخالق کشاورزی با اعلام این خبر گفت: یکی از مهم‌ترین نشانه های اختلال طیف اوتیسم، نقص در برقراری ارتباط، مشکل در تعاملات اجتماعی، وجود الگوهای محدود و تکراری در رفتار، علایق و فعالیت ها است.

رئیس اداره بیماران خاص و پیوند اعضای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه والدین نخستین افرادی هستند که متوجه تفاوت فرزندشان با سایر کودکان می‌شوند، بازدید از مراکز توانبخشی و بررسی و ارزیابی امکانات و فضاهای موجود، ارزیابی صلاحیت مراکز توانبخشی و تعیین مرکز توانبخشی منتخب، انعقاد قرارداد با مرکز توانبخشی منتخب بر اساس سقف تعرفه دولتی و متن قرارداد ارسالی شده از وزارت بهداشت را از جمله اقدامات انجام شده در این راستا عنوان کرد.

داود حدادی افزود: با معرفی مرکز توانبخشی ایثار فارس به عنوان مرکز نهایی منتخب به وزارت بهداشت، پزشک معتمد و واجد شرایط برای ارجاع بیماران به مرکز توانبخشی انتخاب شده و هماهنگی لازم برای ثبت خدمات و برنامه ها در سامانه بیماری های خاص و صعب العلاج مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت صورت گرفت.

 او ضمن تقدیر از رئیس دانشکده توانبخشی در راستای اجرایی کردن این طرح، ابراز امیدواری کرد تا با شروع این خدمت، گام موثری در روند درمان بیماران اوتیسم برداشته شود.

 

اوتیسم خدمت رسانی دانشگاه علوم پزشکی کودکان وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر